Pracowity weekend młodych sportowców z LUKS Wydminy.

IMG 1248 1024x622 KopiowanieMecze sparingowe, turniej piłki nożnej i bieg ku pamięci Niezłomnych Żołnierzy Wyklętych to akcenty sportowe okresu przygotowawczego młodych piłkarzy z Wydmin z ostatniego weekendu lutego.Pierwszym akcentem były mecze sparingowe w kategorii U-8 i U-7 z ełcką Roną 03. Dwie godziny świetnej zabawy i doskonalenia umiejętności sportowych i interpersonalnych, zbliżyły młodych sportowców z Wydmin i Ełku. Piątkowe popołudnie to dla wielu młodych Polaków czas spędzony przed komputerem na mało atrakcyjnych ruchowo zajęciach. Aktywny sposób rozładowywania napięcia, stanowi doskonały sposób na rozwijanie możliwości radzenia sobie z problemami.

Dzień później ich starsi o rok koledzy, uczestniczyli w turnieju piłki nożnej U-9
w Giżycku. Rewelacyjne rozpoczęcie z dwucyfrowym wynikiem, nieco uśpiło czujność wychowanków Sport z Kulturą, którzy przegrywają kolejny swój mecz ze szkółką piłkarską Gol z Giżycka. Taki obrót spraw, stał się pozytywnym bodźcem we zwycięskim meczu z późniejszym tryumfatorem turnieju Vęgorią Węgorzewo. Piękny gol Krystiana Kuźmińskiego w ostatnich sekundach tego meczu, zakwalifikował go do konkurencji najlepszego zawodnika turnieju, którą ostatecznie wygrał kolega z Węgorzewa. Kolejny mecz również należał do zespołu z Wydmin. Piąte spotkanie z giżycką Mazurią, to jak zawsze bardzo pasjonujące wydarzenie. Na boisku jak zwykle nie było nudno a zamiast komentarzy z trybun padały gole. Tym razem o jeden więcej zdobyli wychowankowie giżyckiej akademii. Ten mecz dla zespołu z Wydmin, był szansą na zajęcie pierwszego miejsca w turnieju. Co prawda nie udało się w nim wygrać, na co wpływ miała nieco słabsza dyspozycja dnia ale ta lekcja gry w piłkę nożną musi zostać przetworzona na poprawę wartości treningowych i osobowościowych zawodników. Futbol uczy nie tylko gry i wygrywania ale przede wszystkim szacunku i wytrwałości.   

Ostatnim akcentem mijającego weekendu sportowego był udział w ogólnopolskim biegu „Tropem Wilczym” ta impreza, upamiętniająca bohaterską postawę żołnierzy polskiego podziemia powojennej polski w całym kraju zgromadziła blisko 60 000 uczestników.
W biegu w Wydminach wystartowało blisko 100 zawodniczek i zawodników a wśród nich liczna grupa młodych piłkarzy, którzy zdominowali dystanse dla dzieci. Mimo niesprzyjających warunków atmosferycznych wszystkim uczestnikom udało się ukończyć bieg a pamiątkowe medale jeszcze przez długie lata będą przypominały o bohaterach minionych lat.

Marek Ostrowski

{gallery}2017/sport/Bieg{/gallery}

Przewiń do góry