Projekt Moje mieszkanie/Mój dom

ANKIETA DOTYCZĄCA ZAINTERESOWANIA ZAMIESZKANIEM W LOKALACH MIESZKANIOWYCH WYBUDOWANYCH PRZEZ URZĄD GMINY WYDMINY ZNAJDUJĘ SIĘ W SEKRETARIACIE URZĘDU GMINY WYDMINY I W ZAKŁADCE PLIKI DO POBRANIA

PROJEKT MOJE MIESZKANIE/MÓJ DOM

Władze Gminy Wydminy wychodząc naprzeciw zapotrzebowaniu społecznemu swoich mieszkańców przygotowały projekt budowy nowych zasobów mieszkaniowych na terenie Naszej Gminy.

W ramach programu Gmina Wydminy planuje wybudować 96 mieszkań w okresie 4 lat:

– 32 mieszkania w latach 2017-2018

– 32 mieszkania w latach 2018-2019

– 32 mieszkania w latach 2019-2020

Projekt skierowany jest do mieszkańców Naszej Gminy, którzy zainteresowani są posiadaniem własnego mieszkania, ale nie dysponują jeszcze odpowiednią gotówką lub zdolnością kredytową, aby sobie na to pozwolić.

Gmina w celu umożliwienia realizacji tego przedsięwzięcia przeznaczy ze swoich zasobów tereny pod budownictwo mieszkaniowe, przeprowadzi przy udziale partnera zewnętrznego budowę „pod klucz” mieszkań i umożliwi rozłożenie płatności za mieszkanie na raty spłacane od 5 do 20 lat przy minimalnym wkładzie własnym .

Przyszli właściciele mieszkań pozyskają możliwość nabycia mieszkania poprzez comiesięczne wpłaty ratalne, dostosowane indywidualnie do możliwości finansowych mieszkańca, w wysokości od 400 zł do 1 200 zł miesięcznie przez okres do 20 lat. Przejęcie własności zasobów mieszkaniowych nastąpi z zapłatą ostatniej deklarowanej raty lub w wcześniej w przypadku wcześniejszego wykupu większości mieszkania. Zapłata za grunt przynależny do mieszkania nastąpi z chwilą zapłaty pełnej kwoty wartości mieszkania za cenę ustaloną w chwili podpisywania umowy kontraktowej.

Cechy projektu:

– możliwość zakupu mieszkania, tym, którzy nie posiadają wymaganej przez instytucje finansowe zdolności kredytowej lub mają krótką historię kredytową (w szczególności młode rodziny z dziećmi)

– z uwagi na fakt, że finansowanie jest w oparciu o wiarygodność finansową Gminy, uzyskane koszty finansowania są możliwe najniższe

– zawieszenie płatności za wykup gruntów pod inwestycję na koniec spłat mieszkania obniża znacząco koszty inwestycji na etapie wstępnym

– atrakcyjna cena nabycia mieszkania – 2300 – 2600 zł/m2 (w stanie deweloperskim)

Korzyści dla nabywców mieszkań w proponowanym projekcie:

– nowoczesne budownictwo w przystępnej cenie

– możliwość zakupu mieszkań dla osób mających trudności z pozyskaniem kredytu komercyjnego w banku

– niski koszt rozłożenia płatności na raty dzięki udostępnieniu przez Gminę swojej zdolności kredytowej

– minimalny wkład własny

– niskie koszty eksploatacyjne

– gwarancja dobrej jakości materiałów, wykonawstwa i zastosowanej technologii

Do Pobrania

 

  

Przewiń do góry