Projekt w ramach Polsko-Ukraińskiej Rady Wymiany Młodzieży

Logo PURWM PL UKR

Projekt w ramach Polsko-Ukraińskiej Rady Wymiany Młodzieży

 – działania na Ukrainie rozpoczęły się.

18 sierpnia  rozpoczął się drugi etap projektu realizowanego przez Gminę Wydminy. Jest to kontynuacja działań rozpoczętych 30 czerwca w ramach Polsko-Ukraińskiej Rady Wymiany Młodzieży z dotacji MEN. Myślą przewodnią projektu jest wzmacnianie inicjatyw młodzieży z Gminy Wydminy i Gminy Klewań, a ponadto nabywanie kompetencji niezbędnych do aktywnego uczestnictwa w życiu społecznym i zawodowym oraz wzmacnianie dialogu międzykulturowego wśród młodzieży.

Młodzież z naszej gminy wraz z młodzieżą z Ukrainy zamieszkała w Ośrodku Skolmo w Klewaniu. Jest to piękne i dobrze przystosowane miejsce do wszelkich zajęć, których celem jest wzmacnianie inicjatyw młodzieży z terów wiejskich i małych miast. Należy wspomnieć również o doskonałej kuchni, która serwuje ukraińskie przysmaki.

Uczestnicy odbyli już zajęcia praktyczne w formie szkoleń, warsztatów, metod animacyjnych, gry terenowej i zapoznali się z okolicą. Program spotkania młodzieży polsko-ukraińskiej jest bardzo ciekawy,  a przyjazna atmosfera jaka panuje w grupie bardzo ułatwia jego realizację. Młodzi ludzie mają  okazję zobaczyć wiele ciekawych miejsc, pogłębić swoją wiedzę i umiejętności, a także poznać wielu ciekawych ludzi. Projekt zakończy się 27 sierpnia wyjazdem naszej ekipy z Ukrainy. Wszystkim uczestnikom projektu życzymy udanej i owocnej zabawy.

 

„Wyłączną odpowiedzialność za treść publikacji ponosi wydawca. Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji nie odpowiada za wykorzystanie tych informacji w jakikolwiek sposób.”

 

{gallery}2019/inne/10{/gallery}

Przewiń do góry
Skip to content