Przekazanie samochodu strażackiego dla OSP Wydminy.

W Gminie Wydminy będzie jeszcze bezpieczniej, 30 marca 2022 roku strażacy z OSP Wydminy otrzymali średni samochód ratowniczo-gaśniczy, który był na wyposażeniu PSP w Giżycku. Na placu przed Urzędem Gminy zebrali się druhny i druhowie z OSP Wydminy oraz sąsiednich zaprzyjaźnionych jednostek OSP oraz mieszkańcy Wydmin. Wójt Gminy Wydminy podczas uroczystości przekazania przywitał Małgorzatę Kopiczko Senator RP, Wojciecha Kossakowskiego Posła na Sejm RP, nadbrygadiera Tomasza Komoszyńskiego Warmińsko-Mazurskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP, Andrzeja Pęzińskiego – przedstawiciela Marszałka Województwa, brygadiera Tomasza Siemieniuka Komendanta Powiatowego PSP w Giżycku oraz wszystkich przybyłych.

Po wystąpieniach Pani Senator i Pana Posła nastąpiło przekazanie samochodu. Poświęcenia dokonał Ksiądz Henryk Dąbrowski. W imieniu OSP Wydminy przejęcia dokonał Piotr Bereza.

Senator Małgorzata Kopiczko, Poseł Wojciech Kossakowski, Wójt Radosław Król oraz Sekretarz Gminy Alina Romanowicz podziękowali wolontariuszom działającym na rzecz pomocy osobom potrzebującym w Ukrainie i uchodźcom z Ukrainy w Polsce, Wolontariusze otrzymali koszulki z symbolami polskimi i ukraińskimi.

 

{gallery}2022/inne/45{/gallery}

Przewiń do góry
Skip to content