PRZYDATNE KONTAKTY

PRZYDATNE KONTAKTY

INFOLINIE

Całodobowa infolinia NFZ – 800 190 590 

To Telefoniczna Informacja Pacjenta, gdzie uzyskamy informacje o postępowaniu w sytuacji podejrzenia zakażenia koronawirusem

Rekomendowana strona z rzetelnymi, potwierdzonymi informacjami na temat koronawirusa: www.gov.pl/koronawirus

Wszystkie publikowane na tej stronie informacje to oficjalne komunikaty potwierdzone przez Ministerstwo Zdrowia lub Główny Inspektorat Sanitarny, opracowane na podstawie danych ECDC oraz WHO.

SANEPID

Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Giżycku tel. 87 428 54 98

 

Jeśli podróżowałeś lub przebywałeś w regionie występowania koronawirusa SARS-CoV-2 (lista krajów zgodna z komunikatami publikowanymi na stronie www.gis.gov.pl), lub miałeś kontakt z osobą zarażoną i zaobserwowałeś u siebie objawy grypopodobne, takie jak gorączka, kaszel, duszność i problemy z oddychaniem, złe samopoczucie, bóle mięśniowe, to bezzwłocznie powiadom telefonicznie SANEPID Giżycko tel. (87) 428 54 98 (lista stacji sanitarno-epidemiologicznych w całym kraju) i zgłoś się bezpośrednio do oddziału zakaźnego lub obserwacyjno-zakaźnego, gdzie określony zostanie dalszy tryb postępowania medycznego.

SZPITAL GIŻYCKI SP. Z. O. O.

Centrala tel. 87 429 66 66 www.zozgiz.pl

Izba przyjęć szpitalna / SOR tel. 87 429 66 83

Oddział Chorób Zakaźnych lekarze tel. 87 429 66 91, pielęgniarki tel. 87 429 66 92

Nocna i świąteczna opieka lekarska i pielęgniarska tel. 87 429 66 33

 


Zasady uruchamiania zespołów transportu sanitarnego, wykonywanego w związku z przeciwdziałaniem COVID-19, finansowanego przez dyrektora właściwego oddziału wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia
(informacje – NFZ Olsztyn)

  1. Zespoły transportu sanitarnego, wpisane do wykazu, o którym mowa w art. 7 ust. 1 ustawy o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i  zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych są przeznaczone do transportu osoby z podejrzeniem zakażenia SARS-CoV-2 lub osoby u której stwierdzono zakażenie wirusem SARS-CoV-2, która powinna być hospitalizowana w oddziale zakaźnym lub obserwacyjno-zakaźnym, bądź też oddziale wyznaczonym przez wojewodę do zaopatrywania ww. przypadków.
  2. Podmioty lecznicze, w ramach których mają funkcjonować zespoły transportu sanitarnego, zobowiązane są do przekazania numerów telefonów do właściwej miejscowo dyspozytorni medycznej.
  3. Zespoły transportu sanitarnego dysponowane są przez głównego Dyspozytora Medycznego właściwej miejscowo dyspozytorni medycznej.
  4. Uprawnionymi do zgłoszenia transportu osób z podejrzeniem zakażenia/zakażonych wirusem SARS-CoV-2 są:
  • właściwy miejscowo Powiatowy Inspektor Sanitarny,
  • właściwy miejscowo Wojewódzki Inspektor Sanitarny,
  • Lekarz POZ, NiŚOZ, AOS,
  • Lekarz dyżurny SOR lub IP podmiotu w ramach którego nie funkcjonuje oddział zakaźny lub oddział obserwacyjno-zakaźny.
  1. Osoby, wymienione 4, zgłaszają potrzebę zorganizowania takiego transportu bezpośrednio do głównego Dyspozytora Medycznego właściwej miejscowo dyspozytorni medycznej.

Wykaz podmiotów udzielających świadczeń opieki zdrowotnej, w tym transportu sanitarnego, w związku z przeciwdziałaniem COVID-19

Przewiń do góry