Rekord Polski oraz Wicemistrzowie Świata podczas „Eko-Ranczo COOP”

Pokaz carvingu przez Wicemistrzów Świata i ustanowienie Rekordu Polski w jedzeniu arbuza to tylko niektóre atrakcje podczas „Eko-Ranczo COOP”, które odbędzie się w najbliższą sobotę w Wydminach.

Już w najbliższą sobotę (18 lipca) na „Wyspie Wydmińskiej” odbędzie się nietypowe wydarzenie pn. „Eko-Ranczo COOP”.  Swoimi umiejętnościami z publicznością dzielić się będą Wicemistrzowie Świata w carvingu (jest to sztuka rzeźbienia w owocach i warzywach) Grzegorz Gniech oraz Paweł Sztenderski. Publiczność będzie mogła wziąć udział w specjalnych warsztatach z carvingu. Jest to zabawa nie tylko dla dorosłych. Najmłodsi będą mogli pod czujnym okiem instruktorów rzeźbić delfinki z bananów i wspólnie wycinać twarze w dyniach piżmowych.

Podczas imprezy ustanowiony zostanie Rekord Polski w jedzeniu arbuza (ilość osób, która będzie jadła arbuza w tym samym czasie). Organizatorzy przygotowali aż pół tony tych owoców.

„Eko-Ranczo COOP” to propozycja dla tych, którzy cenią sobie smak regionalnych, ekologicznych i tradycyjnych produktów żywnościowych. To również możliwość promowania spółdzielczości, w tym spółdzielni socjalnej (COOP – ang. cooperative). Poza tradycyjnymi formami promocji organizatorzy planują zrealizować „wirtualny spacer” po terenie imprezy w mapach Google (zadania podjął się rekomendowany fotograf Google Zbigniew Bieleniewicz).

Podobnie jak w zeszłym roku odbędą się Wydmińskie Mistrzostwa w Eko-grillowaniu oraz część artystyczna do późnych godzin nocnych. Na wydmińskiej scenie zagra D`Dorsch z Olsztyna oraz Martinz Band z Ełku.

Patronat Honorowy nad „Eko-Ranczo COOP” objęli: Prezes Krajowej Rady Spółdzielczej Alfred Domagalski oraz Wójt Gminy Wydminy Radosław Król. Więcej informacji na stronie imprezy www.mazurskieekoranczo.pl

Przewiń do góry