Reprezentacja LUKS ZSO Wydminy wygrywa Mazury Winter CUP Elite Youth w Mrągowie.

Bardzo dobrą postawę, zaprezentowali młodzi sportowcy z Gminy Wydminy, podczas ostatniej soboty (08.12.2018). Pierwszy zespół, wygrał wojewódzki turniej w Mrągowie, natomiast zespół B zajął drugie miejsce w zawodach organizowanych przez MAS Mazuria Giżycko. Oba sukcesy, są szybką i pozytywną odpowiedzią, na niepowodzenie w rozgrywkach WMZPN (01.12.2018), który nieco po macoszemu potraktował młodych piłkarzy z Wydmin.

 

            Turniej ćwierćfinałowy ligi Orlik E1, odbył się w hali sportowej Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Wydminach w sobotę 1 grudnia br. Nie był to najlepszy dzień pod względem sportowym dla młodych piłkarzy z Wydmin. Mimo wizyty prezesa WMZPN Marka Łukiewskiego, doszło do kilku błędów formalnych ze strony związku w postaci niewłaściwego czasu rozegrania dwóch pierwszych spotkań, braku protokołów meczowych zespołów z Ełku oraz braków formalnych w związkowym systemie rejestracji i uprawniana zawodników Extranet PZPN. Na boisku, wszystkie zespoły zaprezentowały podobny styl gry i zbliżony poziom, niestety turniej rozegrał się poza boiskiem, gdzie nadal zauważalna jest tendencja różnego traktowania poszczególnych zespołów oraz podejścia do piłki dziecięcej.

            Tydzień później, młodzi sportowcy z Gminy Wydminy, udają się na dwa turnieje piłki nożnej. Zespół pierwszy do Mrągowa, gdzie po bardzo dobrej i zespołowej grze wygrywamy wszystkie pięć spotkań (m.in. z Mini Soccer Mrągowo B 3:1, AS Stomil Olsztyn 2:0, Olimpią Olsztynek 6:0, AS Stomil Olsztyn B 6:1 i Mini Soccer Mrągowo A 3:2) i stajemy na najwyższym stopniu podium. Sukces sportowy, jest o tyle cenniejszy że opiekę nad drużyną podczas zawodów pełnili sami rodzice. Wyróżnienie indywidualne w tych rozgrywkach zdobył wydminianin – Dawid Waleriański, którego wspierali koledzy z drużyny: Olaf Naszkiewicz, Kacper Kisiel, Piotr Pośrednik, Bartosz Rolnik, Kacper Grześkowicz, Krystian Kuźmiński i Kacper Szabela.

            Również w sobotę, tym razem w Giżycku obył się turniej organizowany przez MAS Mazurię Giżycko. Turniej, który dawał możliwość rywalizacji sportowej drugiego zespołu oraz młodszych kolegów pracujących na treningach w LUKS ZSO Wydminy. Bardzo dobry występ zespołu, pozwolił na zajęcie drugiego miejsca w ośmiozespołowej stawce turniejowej. Postawa sportowa i Fair Play, zaowocowała również gradem nagród indywidualnych, które zdobyli Janek Konopko i Arkadiusz Syrnicki (wyróżniający się zawodnicy), Jeremiasz Michałowski (najlepszy bramkarz turnieju) i Włodek Skowron (król strzelców – 8 bramek). Na sukcesy indywidualne i zespołowe zapracowali wszyscy reprezentanci LUKS ZSO Wydminy: Kacper Kiela, Jakub Maczyszyn, Fabian Opolski, Kamil Waleriański, Wiktor Ostrowski, Przemysław Krajewski, Kacper Rogalski, Szymon NIsgorski, Wojtek Kasprowicz, Dawid Żukowski, Olaf Samsel, Szymon Siłkowski, Oliwier Perdion i Filip Dziki. Gratulujemy organizatorom bardzo dobrego turnieju, z którego wszyscy zawodnicy wyjechali bardzo zadowoleni.

Turniej w Zespole Szkół Kształtowania Środowiska i Agrobiznesu nie był zakończeniem sportowych zmagań tego dnia. Po krótkiej regeneracji, przenieśliśmy się do kompleksu Centralnego Ośrodka Sportu w Giżycku, gdzie mieliśmy możliwość rozegrania meczy sparingowych z gościnnymi wychowankami MUKS Gol Giżycko. Podsumowaniem drugiej fazy rozgrywek, było delektowanie się specjałami kuchni włoskiej, przygotowanych przez jedną z giżyckich restauracji.

Ostatnim akcentem, wspierającym rozwijanie umiejętności piłkarskich wśród dzieci był mój udział w oranizowanym przez Coerver Polska szkoleniu tematycznym FIRST KICK (9.12.2018). Ełccy Salezjanie we współpracy z Akademią Rony 03 Ełk stanęli na wysokości zadania sprowadzając do Ełku Mateusza Nowaka, który jest jednym z ekspertów łączeniu aspektów sportowych oraz mentalnych i osobowościowych w piłce nożnej.

                                                                                                                      Marek Ostrowski
Fot: Robert Kasprowicz, Marek Ostrowski, Agnieszka Pośrednik

{gallery}2018/sport/36{/gallery}

Przewiń do góry