Reprezentacja powiatu giżyckiego U-8 zaliczyła bardzo dobry występ na ogólnopolskim turnieju Naki CUP 2017 w Olsztynie.

Wychowankowie uczniowskiego klubu sportowego Sport z Kulturą ZSO Wydminy i Mazurskiej Akademii Piłkarskiej z Giżycka byli bliscy sprawienia niespodzianki podczas prestiżowego turnieju rozgrywanego 17 czerwca br. w Olsztynie. Do rywalizacji przystąpiło 11 ekip z kilku województw a walka naszej drużyny o pierwsze miejsce trwała do samego końca.  

            

Zawody, zaczynamy od niewielkiego falstartu podczas meczu z gospodarzami i późniejszymi tryumfatorami imprezy zespołem Naki Olsztyn I  (1:3). Jednak następne cztery spotkania grupowe to bardzo dobra gra młodych sportowców z powiatu giżyckiego. Mecz numer dwa to zwycięstwo z Granicą Kętrzyn (3:1) i nabieranie pewności siebie, która przydaje się w rywalizacji z Gedanią Gdańsk (2:1). Kolejne dwa mecze to spora przewaga naszych podopiecznych i zwycięstwa ze Sport Academy Olsztyn (4:1) i Puszczą Hajnówka (8:0).
W bardzo dobrych nastrojach, awansujemy z drugiej pozycji do ćwierćfinału. Tutaj  trafiamy na zespół Jezioraka Iława i po bardzo dobrym występie wygrywamy 2:1. Przed nami mecz półfinałowy z liderem grupy drugiej, który do tej pory „miażdżył” swoich przeciwników. Dolcan Ząbki, to zespół grający bardzo siłowy i taktyczny futbol, który zabija radość gry dzieci. Skuteczny podczas turniejów, nieskuteczny w kreowaniu zawodników wszechstronnych. Nasza drużyna stawia bardzo mocny opór, stwarza kilka dogodnych sytuacji. Jest pod mocną presją trenerów drużyny przeciwnej oraz licznie zgromadzonych rodziców z Ząbek. Pomyłka sędziowska i problematyczny rzut wolny powoduje utratę gola. Bardzo szybko udaje się nam wyrównać i stworzyć kolejne sytuacje bramkowe. Mecz kończy się remisem 1:1. Rzuty karne, podczas tego turnieju, rozgrywane są do pierwszego błędu. Po trafieniu zawodnika Dolcanu, nasz podopieczny uderza w słupek. Przegrywamy awans do finału i musimy od razu rozegrać mecz o trzecie miejsce. Tutaj spotykamy się z Masovią Siedlce. Po dzieciach widać zmęczenie turniejem, podróżą. Ciągle jeszcze myślami są przy serii przegranych rzutów karnych. Mimo tego jesteśmy zespołem dominującym. Prowadzimy 1:0 i stwarzamy kilka sytuacji do strzelenia kolejnych bramek. Niestety, w końcówce meczu tracimy bramkę na 1:1 i ponownie stajemy przed widmem rzutów karnych. Tutaj szczęście uśmiecha się do nas na początku. Myli się zawodnik z Siedlec, więc teraz to my stajemy przed szansą wygranej. Niestety piłka trafia w słupek i przed nami druga seria karnych. Masovia wychodzi na prowadzenie a do piłki podchodzi jeden z naszych pewniaków. Strzał w poprzeczkę jest jednak uderzeniem niecelnym i po raz kolejny przegrywamy tym razem w meczu o trzecie miejsce.

Po dwóch kolejnych przegranych seriach rzutów karnych, nasi chłopacy są załamani, jednak owacje zgromadzonych na obiekcie kibiców po zakończonym meczu są wyrazem solidarności i podziękowania dla zespołu, który jeszcze kilka minut wcześniej walczył o zwycięstwo. Chłopacy zebrali wiele pozytywnych opinii, również ze sztabów szkoleniowych występujących zespołów. W finale drużyna Naki Olsztyn I pewnie ogrywa Dolcan Ząbki 4:0.

                Reprezentacja LUKS Sport z Kulturą ZSO Wydminy i Mazurskiej Akademii Piłkarskiej z Giżycka na turniej w Olsztynie: Jan Konopko, Włodek Skowron, Filip Dziki, Wiktor Ostrowski, Kamil Waleriański, Paweł Sawoń, Jeremiasz Michałowski (LUKS), Jakub Gil, Bartłomiej Burdach, Jakub Wilamowski i Mateusz Kozłowski (MAP).

Trenerzy – Marek Ostrowski, Mirek Lubas

Marek Ostrowski

Foto – Marek Ostrowski

Przewiń do góry