Rewelacyjny pierwszy dzień Jagiellonia Winter CUP 2018.

Wychowankowie Sport z Kulturą ZSO Wydminy (warmińsko – mazurskie), mieli okazję uczestniczenia w dwudniowym międzynarodowym turnieju piłki nożnej U-10 organizowanym w oleckiej hali LEGA (10-11.02.2018). Byli rewelacją pierwszego dnia turnieju, jednak do końcowego sukcesu nieco zabrakło.

 

            LUKS Wydminy dostał się do turnieju z tzw. „dziką kartą” jako 14 ekipa, która reprezentowała Warmię i Mazury w międzynarodowym towarzystwie. Oczekiwania nie były zbyt wygórowane w związku z obsadą zespołów z Wilna, Kowna, Kaliningradu, Ostrołęki, Suwałk, Siedlec i Białegostoku. Gestem w stronę naszej drużyna, była zgoda organizatorów, na wystawienie jednego zawodnika ze starszego rocznika co nieco minimalizuje potencjał demograficzny zespołów miejskich.

            Dzień pierwszy turnieju, rozpoczęliśmy od wygranej z Baltika Kaliningrad. Zwycięstwo to pozwoliło na nabranie pewności siebie przed spotkaniem z młodą Jagiellonią. Ku rozpaczy kibiców i trenerów z Białegostoku wychowankowie LUKS Wydminy wygrywają również to spotkanie (4:3) i zaczynają być samodzielnym liderem grupy A. Okiem trenera muszę stwierdzić, że to zwycięstwo dało zespołowi wiele radości, jednak kosztowało również wiele sił, co przy skromnej ławce rezerwowych nie było bez znaczenia. Dodatkowo, młodzi sportowcy z Wydmin nieco zaspokoili swoje aspiracje związane z rozgrywkami. Te czynniki miały ogromny wpływ na kolejne dwa mecze.
W pierwszym z nich, remisujemy ze zdecydowanie słabszym zespołem Dainava Alytus i kilka minut później bez większej walki, przegrywamy jedyne spotkanie tego dnia z Gelezinis Vilkas Vilnius. Na szczęście pomiędzy kolejnymi meczami mamy sporo czasu na regenerację. Wygrywamy pewnie z białostocką Akademią Młodego Piłkarza, która obok MOPS Białystok jest kolejną filią Jagielloni Białystok. Pokonujemy również po zaciętym meczu Wigry Suwałki i z bilansem 13 punktów awansujemy do niedzielnej grupy finałowej. Z sześcioma punktami na plusie, rozpoczynamy z pozycji lidera (obok rewelacji grupy B, którą był Spurtas Vilnus), niedzielne popołudniowe zmagania w grupie mistrzowskiej.

            W pierwszej potyczce, uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Wydminach udowadniają że mają apetyt na kolejne niespodzianki. Pewna wygrana z Tauras Kaunas umacnia nasze medalowe aspiracje. Początek drugiego spotkania to również przewaga nad ekipą z Wilna i prowadzenie 1:0. Niestety, w tym momencie kontuzji doznaje jeden
z czołowych zawodników turnieju i gra „kopciuszka” nie jest już tak płynna. Zaczyna się chaos i kolejna kontuzja tym razem z jednego z bramkarzy. Jak się okazuje był to przełomowy moment dla wychowanków LUKS Wydminy. Przegrywamy mecz Gargzgu Banga. Decyzją trenera odpuszczamy grę kontuzjowanego zawodnika. Zespół nie potrafi odnaleźć się w nowych okolicznościach. Tracimy fotel lidera a kolejna przegrana z Spurtas Vilnius, klasyfikuje nas poza podium. Ostatni mecz turnieju to nie wykorzystana szansa na zajęcie pozycji medalowej. Zdemolowany zespół w łatwy sposób ulega SEMP Pogoń Siedlce i spada aż na 6 miejsce w turnieju.

Z perspektywy całościowej jest to bardzo dobre miejsce. Lista zespołów, które są przed młodymi piłkarzami z Wydmin jest imponująca. W klasyfikacji końcowej wygrywa Spurtas Vilnius, który mimo przegranej z Jagiellonią (drugie miejsce) w ostatnim meczu nie oddaje pozycji lidera. Na trzecim miejscu Pogoń Siedlce a za nimi dwa zespoły z Litwy Gargzdu Banga z Wilna i Tauras Kaunas. Na miejscu szóstym Sport z Kulturą ZSO Wydminy, którzy pozostawiają za sobą według klasyfikacji końcowej: AMP Białystok, Gelezinis Vilkas Vilnius, AP Talent Białystok, Wigry Suwałki, Dainava Alytus, Baltika Kaliningrad, APN Ostrołęka i Żalgiris Kaunas.

Serdeczne podziękowania od zespołu z Wydmin należą się organizatorom turnieju, za możliwość udziału w rozgrywkach, rodzicom młodych sportowców za wspaniały doping i bezpieczny transport oraz MOSiR Olecko za umożliwienie skorzystania z odnowy biologicznej w aquaparku LEGA.

Reprezentacja LUKS Sport z Kulturą ZSO Wydminy: Bartosz Rolnik, Piotr Pośrednik, Dominik Romanowski, Kacper Szabela, Dawid Waleriański, Kacper Kisiel, Krystian Kuźmiński, Olaf Naszkiewicz i Kacper Grześkowicz.     

            Oprócz zmagań pierwszego zespołu, w ostatni weekend młodzi sportowcy z Wydmin mieli również możliwość udziału w turnieju Mazury Winter CUP w Mrągowie (10.02.2018), w którym wystawiliśmy dwa zespoły. Tutaj swoje umiejętności zaprezentowali zawodnicy, którzy stanowią zaplecze i starają się awansować do głównego teamu. Mieli okazje do gier kontrolnych z Mini Soccer Mragowo, PISA Barczewo, MUKS GOL Giżycko i BUKS Barczewo. Tutaj nie była prowadzona klasyfikacja końcowa a wyróżnienia indywidualne przypadły Włodkowi Skowron (zespół C) i Oskarowi Świątkowskiemu (zespół B). Składy LUKS Wydminy tego dnia uzupełnili: Szymon Siłkiowski, Dawid Żukowski, Olaf Samsel, Fabian Opolski, Arek Syrnicki, Oskar Zań, Janek Konopko, Jeremiasz Michałowski, Kamil Waleriański, Wiktor Ostrowski i Jakub Maczyszyn. Tutaj również gorące podziękowania dla rodziców młodych piłkarzy, którzy zorganizowali udział dzieci w turnieju.

   Marek Ostrowski

Fot: Agnieszka Naszkiewicz

{gallery}2018/sport/02{/gallery}

Przewiń do góry
Skip to content