Rodzinna Gmina Wydminy

W Wydminach w ramach XVI Warmińsko-Mazurskich Dni Rodziny „Rodzina fundamentem życia społecznego”, pod Patronatem Honorowym Wójta Gminy Wydminy Radosława Króla, wspólnie z rodzinami mogliśmy aktywnie spędzić weekend. W sobotę na Boisku Orlik odbył się cykl imprez kulturalno-sportowych, w których udział brali rodzice wraz ze swoimi pociechami.

 

Piękna słoneczna pogoda oraz bardzo dobra frekwencja, nadały charakter rodzinnym imprezom piłkarskim. W trzech turniejach dla dzieci i młodzieży oraz ich rodzin „Droga do Rio”, „Funino Cup” i „Turnieju rodzin” mieli możliwość podziwiać walory sportu w aspekcie integracji rodzinnej. Wspaniałe nagrody oraz liczne atrakcje dodatkowe stanowiły dodatek dla wspaniałej postawy młodych i starszych sportowców. Od godziny 10.00 pięć zespołów, które zakwalifikowały się do udziału w turnieju „Droga do Rio” rozgrywały swoje mecze w systemie „każdy z każdym” w celu wyłonienia późniejszych finalistów. Wszystkie spotkania były bardzo pasjonujące jednak od początku zauważalna była przewaga ekipy FC SPOKO, która ostatecznie wygrała zmagania 10 – 13-latków (Przemysław Siwicki, Krystian Żagunis, Krzysztof Żagunis, Dawid Król, Szymon Kordowski, Maciej Cywiński, Patryk Cywiński, Damian Szpakowski). Ich rywali w finale A poznaliśmy po konkursie rzutów karnych, w którym zaprezentowały się zespoły BRYGADY RR i FC WYDMINY (ostatecznie finaliści). Również w rywalizacji o wejście do finału B mieliśmy serię rzutów karnych, w których ATLETICO MADRYT pokonało SPARTĘ WYDMINY. W ogólnej klasyfikacji zwycięzcami zostali zawodnicy FC Spoko, którzy pewnie wygrali z FC Wydminy. W finale pocieszenia Brygada RR po rzutach karnych wygrała z Atletico a miejsce piąte zajęła drużyna Sparty. Motywem przewodnim turnieju było nawiązanie do zbliżającego się mundialu w Brazylii i w tej kategorii zdecydowanie najlepiej zaprezentowała się Brygada RR.

Około godziny 14.00 rozpoczął się turniej „Funino Cup”, w którym równocześnie rywalizowały dzieci w wieku 7 – 9 i 4 – 6 lat wraz z rodzicami i innymi członkami rodziny. Tutaj w starszej kategorii oglądaliśmy zmagania 5 zespołów natomiast w młodszej grupie zagrały 4 ekipy. Teamy utworzone głównie z wychowanków Akademii Piłkarskiej Grassroots Wydminy, działającej przy Sport z Kulturą ZSO Wydminy. Zmagania najmłodszych adeptów piłki nożnej wzbudzało spore zainteresowanie kibiców, którzy chętnie nagradzali brawami rewelacyjne zagrania. Formuła turnieju przewidywała mecze bez klasyfikacji końcowej dlatego wszyscy tego dnia zostali wygranymi.

W obu turniejach wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale i dyplomy (rozdano ich ponad 150), nie zabrakło również pucharów, koszulek, zabawek i słodyczy zarówno dla dzieci jak i ich rodziców. Sporą część zmagań została uwieczniona przez operatora TVP, a obszerny materiał filmowy dostępny już za kilka dni na stronie internetowej www.wydminy.info.pl.

Ostatnią odsłoną piłkarskich Dni Rodziny był „Turniej Rodzin”, w którym przewagą stanowili dorośli mieszkańcy gminy Wydminy (nie zabrakło oczywiści członków rodziny z innych gmin). Tutaj w dwóch grupach rywalizowano o dwa trofea. Pierwsze z nich trafiło do King Family (Piotr Król, Mateusz Król, Dawid Król, Przemysław Król, Beata Król, Radosław Król i Krzysztof Czerniak) natomiast drugie przypadło ekipie Wędkarzy (Krzysztof Motyl, Adam Motyl, Jacej Pitetryga, Rafał Kułak, Krystian Żagunis, Krzysztof Żagunis, Radek Żakrzewski i Aleksandra Borbach. Całość przedsięwzięcia zakończyła bajkowa dyskoteka, która stanowiła podsumowanie pierwszego niezwykle udanego dnia Wydmińskich Dni Rodziny pod patronatem Wójta Gminy Wydminy.

Sobotnie spotkanie zakończyliśmy grami, zabawami i tańcami na Bajkowej Dyskotece w GOK-u. Dla najmłodszych wystąpił Teatr Muzyczny Hals z Gdyni. Wspaniałe stroje dzieci m. in. Koziłoka Matołka, Kubusia Puchatka, czarownicy, gnoma… sprawiły, że przenieśliśmy się w świat fantazji, baśni i bajek.   

Dzień Dziecka rozpoczęliśmy od Mszy Świętej w intencji rodzin w Kościele p.w. Chrystusa Zbawiciela w Wydminach. Po sobotnich zawodach, w niedzielę o godzinie 14:00 w Gminnym Ośrodku Kultury w Wydminach odbyło się rozstrzygnięcie konkursu plastycznego pt. „Kalendarz Rodzinny” i „Stop sprzedaży alkoholu nieletnim”. Wszystkim zwycięzcom oraz wyróżnionym GRATULUJEMY! Następnie nadszedł czas na część artystyczną. Uśmiech na twarzach widzów wywołały występy zespołów działających przy GOK Wydminy „Chochliki”, zespołu tanecznego, solistek oraz występy dzieci i młodzieży z ZSO Wydminy, ZS Gawliki Wielkie, SP Talki, SP Zelki, chór „Feliksinki”. Spotkanie zakończyło się pokazem sztuk magicznych.

{gallery}kultura/piknik_dni_rodziny{/gallery}

Przewiń do góry
Skip to content