Rozbudowa placu zabaw w Berkowie

W Berkowie zamontowane zostały przez mieszkańców wsi nowe elementy placu zabaw. Doposażenie terenu rekreacyjno-wypoczynkowego było wyborem mieszkańców Berkowa, którzy włączyli się w montaż urządzeń w centrum wioski.  Zestaw składa się z dwóch domków,  trzech huśtawek, siatki, dwóch piaskownic (w dużej znajduje się stolik z ławeczką), wspinaczki, mostka oraz zjeżdżalni.

Zamontowane nowe elementy placu zabaw doskonale wkomponowały  się w istniejący park rekreacyjny, w skład którego wchodzą m.in. : „grzybek wypoczynkowy”, „Kuźnia Pomysłów” i grill z wędzarnią. Park służy mieszkańcom Berkowa do wspólnego spędzania czasu oraz do cyklicznych imprez okolicznościowych.
Udział w wydarzeniu wzięli również strażacy z OSP w Wydminach. Jednostka mogła publicznie zaprezentować swoje wyposażenie oraz zapoznać mieszkańców z podstawowymi zasadami zachowania bezpieczeństwa.
Po „oficjalnej części spotkania” mieszkańcy Berkowa oraz zaproszeni goście spotkali się w „Kuźni Pomysłów” , by tam wspólnie spędzić sobotnie popołudnie.
Od 2014 roku Berkowo uczestniczy w Programie Województwa Warmińsko-Mazurskiego „Aktywna Wieś Warmii, Mazur i Powiśla”. Celem głównym programu jest wzrost aktywności i integracji społeczności obszarów wiejskich i zaangażowania mieszkańców w działania na rzecz swojego sołectwa, a także poprawa warunków życia mieszkańców wsi.
Zadanie „Zielona Przystań w Berkowie – Etap II” zostało zrealizowane przy wsparciu finansowym  Województwa Warmińsko-Mazurskiego oraz Gminy Wydminy.

{gallery}Wydminy/pl_zabaw_Berkowo{/gallery}

Przewiń do góry
Skip to content