Ruszyły rozgrywki Kinder + Sport!

DSC 0535Tegoroczny turniej składa się aż z 5-ciu rund eliminacyjnych. Podobnie jak w poprzednich latach chłopcy i dziewczęta mogą zmierzyć się w rozgrywkach dwójek, trójek i czwórek. Oczywiście z podziałem na płeć. W tym roku nasz klub reprezentują siatkarki w dwóch kategoriach: dwójek i czwórek. Pierwszy turniej eliminacyjny miał miejsce 04.02.2017 r. w Giżycku. Młodsi grali na hali przy SP nr 4, starsi zaś na COSie. Wśród czwórek zespoły były podzielone na 4 grupy, a mecze rozgrywano systemem „każdy z każdym”, 2 sety do 15 punktów, ewentualnie 3 set do 8 punktów. Nasze dziewczęta trafiły do grupy D razem z: UKS Greenvolley Ełk 1, MKS Dobre Miasto, UKS Salos Ełk 2.

Oto wyniki spotkań grupowych:

UKS „Promień” Wydminy vs UKS Salos Ełk 2                     2:0

UKS „Promień” Wydminy vs UKS Greenvolley Ełk 1                      2:0

MKS Dobre Miasto 1 vs UKS „Promień” Wydminy 2:0

Wydminianki uplasowały się na 2 miejscu w grupie i tym samym awansowały do ¼ finału. Rywalki na jakie trafiły to Mikro Ełk 1. Niestety, rywalki okazały się być lepsze wygrywając spotkanie 2:0. To nie był jednak koniec rozgrywek dla dziewcząt. Przegrana dała możliwość do walki o miejsca 5-8. UKS „Promień” podnosząc się po porażce wygrał spotkanie z Mikro Ełkiem 3 2:0 i tym samym zagrał o miejsce 5. Walkę podjął z drużyną IKS Atak Elbląg. Mimo starań i zawziętej walki o każdy punkt niestety przegrały 0:2 ostatecznie uplasowując się na 6 miejscu.

Skład zespołu: Dominika Pietryga, Ola Sienkiewicz, Gabrysia Sosnowska, Daria Bachor, Ola Dargiewicz.

Trener: Jarosław Binik.

Wśród dwójek było znacznie więcej zespołów, ponieważ podzielone zostały aż na 8 grup. UKS Promień reprezentowały 3 drużyny, które trafiły do: grupy A razem z UMKS Mikro Ełk 1, UKS Green Volley 3, MOSiR Kętrzyn 5; grupy F razem z UMKS Mikro Ełk 5, UKS Green Volley 4, MOSiR Kętrzyn 4; grupy G razem z UKS Green Volley 2, MOSiR Kętrzyn 1, Mikro Ełk 1.

Wyniki spotkań grupowych wyglądały następująco:

GRUPA A

UMKS Mikro Ełk 1 vs UKS „Promień” Wydminy 2  2:0

UKS „Promień” Wydminy 2 vs MOSiR Kętrzyn 5    1:2

UKS Green Volley 3 vs UKS „Promień” Wydminy 2            0:2

GRUPA F

UKS „Promień” Wydminy vd Green Volley 4                       2:0

MOSiR Kętrzyn 4 vs UKS „Promień” Wydminy       0:2

UKS „Promień” Wydminy vs UMKS Mikro Ełk 5     2:0

GRUPA G

UKS Green Volley 2 vs UKS „Promień” Wydminy 3            2:0

UKS „Promień” Wydminy 3 vs Mikro Ełk 6              2:0

MOSiR Kętrzyn 1 vs UKS „Promień Wydminy 3      2:0

Po zakończeniu rozgrywek grupowych: UKS „Promień” Wydminy zajął 1 miejsce, UKS „Promień” Wydminy 2- 3 miejsce, UKS „Promień” Wydminy 3- 3 miejsce. Niestety do 1/8 finału przechodziły tylko 2 pierwsze miejsca, więc tylko jeden zespół z Wydmin grał dalej. Trudny i wyrównany mecz zagrał przeciwko UMKS Mikro Ełk 2. Mimo starań, mnóstwa energii włożonej w spotkanie niestety lepsze okazały się być rywalki wygrywając 2:1.

Skład reprezentacji „dwójek”:

UKS „Promień” Wydminy – Adriana Binik, Michalina Dziki, Karolina Własiuk

UKS „Promień” Wydminy 2 – Oliwia Waszkielewicz, Dagmara Niewiarowska, Ola Narkiewicz

UKS „Promień” Wydminy 3 – Gosia Narkiewicz, Asia Michalak, Dorota Michalak.

Trener: Kamila Pałamasz

Wszystkie zespoły zagrały świetne spotkania i zyskały nowe doświadczenia, aby w kolejnych rundach eliminacyjnych zająć jeszcze wyższe miejsca w klasyfikacji ogólnej.

{gallery}2017/sport/siatka/01{/gallery}

Przewiń do góry
Skip to content