Senioriada Wydminy 2019

W dniach 14 – 15 czerwca br. w Wydminach gościliśmy studentów Uniwersytetów Trzeciego Wieku na Warmińsko-Mazurskiej Senioriadzie Wydminy 2019.

 

Stereotyp seniora zamkniętego w czterech ścianach domu i ograniczającego swoją aktywność do podstawowych spraw życiowych na szczęście odchodzi do lamusa. Seniorzy dali temu wyraz w Wydminach, gdzie na Senioriadę przybyło 180 studentów z 21 UTW Warmii i Mazur. Mimo żaru lejącego się z nieba rywalizacja w konkurencjach sportowych stała na wysokim poziomie.Pierwszy dzień Senioriady rozpoczęliśmy prezentacją wszystkich uniwersytetów, które oklaskiwali m.in. władze gminy Wydminy z Wójtem Radosławem Królem na czele. Otwarcia Senioriady dokonała pani Ewa Kulpińska-Mejor – Prezes Wydmińskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, gospodarza imprezy.Na stadionie gminnym seniorzy rywalizowali w konkurencjach lekkoatletycznych: 60 m kobiet, 60 m mężczyzn oraz w sztafecie mieszanej 2 x 60 m. Rozegrany został także slalom rowery kobiet i mężczyzn. Na orliku studenci rywalizowali w darcie, a na hali sportowej ZSO Wydminy w turnieju tenisa stołowego.Potem była chwila na odpoczynek i relaks, a wieczorem spotkaliśmy się na plaży nad jeziorem Wydmińskim na imprezie integracyjnej, gdzie rywalizacja sportowa odeszła na bok, a liczyła się dobra zabawa. Był także czas na wymianę doświadczeń i pomysłów w działalności uniwersytetów. Dla prezesów UTW przygotowaliśmy konkurencję kręcenia hula-hopem, co wzbudziło ogromny aplauz wśród studentów.Drugiego dnia zawody odbywały się na wydmińskiej wyspie. Uczestnicy marszu nordic walking oraz rajdu rowerowego mieli okazję podziwiać piękno naszej wyspy, gdyż trasa biegła promenadą dookoła jeziora przez most garbaty.Piękna pogoda sprzyjała konkurencjom wodnym, czyli wyścigowi kajaków i rowerów wodnych, zwłaszcza rywalizacja w rowerach wodnych wzbudzała wiele wesołości.

Po posiłku regeneracyjnym uczestnicy Senioriady przybyli do Gminnego Ośrodka Kultury w Wydminach na dekorację zwycięzców poszczególnych konkurencji. Czekała tam na nich niespodzianka w postaci występu cheerleaderek z wydmińskiego UTW pod kierunkiem Eweliny Ostrowskiej.Medale i dyplomy zwycięzcom w konkurencjach sportowych wręczali Wójt Gminy Wydminy Radosław Król, Prezes Forum NGO”S Wydminy Ewa Kulpińska-Mejor oraz trenerzy sportowi.Seniorzy walczyli nie tylko o indywidualne laury, ale także o zwycięstwo drużynowe. Najlepszym UTW w Senioriadzie 2019 został Uniwersytet Trzeciego Wieku w Piszu.W znakomitych humorach uczestnicy Senioriady wyjeżdżali z Wydmin, z obietnicą spotkania się za rok na następnej imprezie sportowej.Gratulujemy wszystkim zwycięzcom i dziękujemy za wspaniałą atmosferę imprezy.Serdecznie dziękujemy Dyrekcji ZSO Wydminy za udostępnienie obiektów szkolnych na przeprowadzenie konkurencji sportowych oraz Fundacji Projekt Arche’ za użyczenie rowerów.Szczególne podziękowania kierujemy do wolontariuszy – naszej wspaniałej młodzieży, która pracowała przy organizacji i przebiegu Senioriady.Impreza nie mogłaby się odbyć bez perfekcyjnej pracy trenerów sportowych, którzy przygotowali i prowadzili konkurencje sportowe. Serdecznie dziękujemy Ewelinie i Markowi Ostrowskim, Kamili Pałamasz, Robertowi Wieliczko i Franciszkowi Majcher za sprawne prowadzenie konkurencji, a Bartłomiejowi Osiorowi za medialne prowadzenie Senioriady.

Organizatorem Warmińsko-Mazurskiej Senioriady Wydminy 2019 było FORUM NGO’S Wydminy – Wydmiński Uniwersytet Trzeciego Wieku, współorganizatorem był Gminny Ośrodek Kultury w Wydminach. Zadanie było współfinansowane ze środków Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego i Gminy Wydminy.

Tekst: GOK Wydminy/Zofia Łopuszyńska

{gallery}2019/imprezy/5{/gallery}

Przewiń do góry
Skip to content