Seniorzy na Orliki 2019

Gmina Wydminy, od wielu miesięcy wspiera aktywność Seniorów, którzy oprócz bogatej oferty zajęć edukacyjnych i wyjazdów krajoznawczych i integracyjnych, mieli okazję uczestniczenia w rządowym programie aktywizacji osób starszych Ministerstwa Sportu i Turystyki. Po rozstrzygnięciu konkursu, Fundacja Orły Sportu jako krajowy operator zadania, zakwalifikował wydmiński Orlik do kolejnych działań związanych z rozwojem aktywności ruchowej mieszkańców naszej gminy.

             Seniorzy z Gminy Wydminy oprócz regularnych zajęć sportowo – rekreacyjnych, mieli okazję skorzystania z letnich wycieczek rowerowych, wyjazdów na basen oraz konsultacji specjalistycznych. Fundacja Orły Sportu z Pucka, wsparła finansowo spotkania z p. dietetyk Angeliką Kowalewską oraz organizację międzypokoleniowej Spartakiady na Orliku w Wydminach.

„19 września br. rozpoczęliśmy nowy, już siódmy rok akademicki Wydmińskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Sportowa inauguracja odbyła się dzięki współpracy z LUKS Sport z Kulturą ZSO Wydminy i Fundacją Orły Sportu z Pucka w ramach projektu „Seniorzy na Orliki”. Nasi studenci aktywnie uczestniczyli we wszelkich animacjach sportowych od czerwca do końca września.

Sportowa inauguracja była strzałem w dziesiątkę. W Spartakiadzie uczestniczyli także młodzi wolontariusze i członkowie rodzin studentów.  Przygotowane przez organizatorów konkurencje sportowo-rekreacyjne sprawiły seniorom, dzieciom
i młodzieży wiele radości i satysfakcji. Mimo, że pogoda była kapryśna – raz słońce, raz deszcz, to nie przeszkadzało to wspaniałej zabawie. Ubytek energetyczny seniorzy mogli uzupełnić zdrowymi przekąskami i gorącymi napojami, które z uśmiechem serwowały dwie urocze wolontariuszki.

Na imprezie gościliśmy Wójta Gminy Wydminy Radosława Króla, który gorąco dopingował zawodników. Wszyscy uczestnicy Spartakiady otrzymali medale i pamiątkowe dyplomy. Serdecznie dziękujemy młodym wolontariuszom wielkie brawa za ich pracę.” – relacjonuje p. Zofia Łopuszyńska z Gminnego Ośrodka Kultury w Wydminach.

Mimo zakończenia projektu Ministerstwa Sportu i Turystyki, Seniorzy z Gminy Wydminy będą mogli kontynuować swoje zajęcia sportowo – rekreacyjne dzięki współpracy Gminy Wydminy, Forum NGO’s i Gminnemu Ośrodkowi Kultury, który zadbał
o kontynuację treningów. W związku z tym, zapraszamy wszystkie chętne osoby na bezpłatne konsultacje sportowe w czwartki o godzinie 8.45 i piątki o godzinie 9.00 do sali sportowo – widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury w Wydminach.  

Marek Ostrowski, Ewelina Ostrowska, Zofia Łopuszyńska

Fot: Marek Ostrowski, Ewelina Ostrowska,

Zofia Łopuszyńska, Marysia Joka/GOK Wydminy

{gallery}2019/Sport/25{/gallery}

Przewiń do góry
Skip to content