Seria sparingów zakończona zwycięstwem w turnieju w Gołdapi

Kończący się sezon rozgrywek halowych, młodzi piłkarze z Wydmin, uczcili zwycięstwem podczas turnieju FUNino rozgrywanym o Puchar Burmistrza Gołdapi. Kolejny sprawdzian za kilka dni, podczas turniejów organizowanych na obiektach Hotelu Niegocin w Wilkasach i Miejskiego Klubu Sportowego w Ełku.

 

                Ostatnią w tym roku sesję meczy sparingowych w hali, wychowankowie LUKS Sport z Kulturą ZSO Wydminy rozegrali z UKS Rona 03 Ełk w hali Lega w Olecku (30.01.219), na boisku krytym w Wilkasach (09.02.2019) gdzie mieliśmy okazję zmierzyć się z MUKS Gol Giżycko oraz we własnej hali, podczas rozgrywek z zespołem Frajda Gdynia (12.02 i 16.02.2019). Oprócz zmagań sportowych, skoncentrowaliśmy się na zagadnieniach związanych ze zdrowym odżywianiem, wypracowaniu standardów dotyczących regeneracji oraz poprawy umiejętności pływania.

                Istotnym elementem, doskonalącym grę 1×1 w ataku i obronie oraz rozwijającym działania grupowe, miał turniej w Gołdapi. W naszej kategorii wiekowej U-10, wystąpiły cztery zespoły, które miały okazję rywalizowania w hali Miejskiego Ośrodka Sportu. Drużyna LUKS ZSO Wydminy 1 zdobyła w rozgrywkach 46 goli i uplasowała się na drugiej pozycji, a ich zwycięscy koledzy z LUKS ZSO Wydminy 2 popisali się dwukrotnie lepszą skutecznością trafiając do bramki przeciwników aż 92 razy. Dziękujemy bardzo organizatorom z Akademii Piłkarskiej 2017 oraz restauracji Matrioszka w Gołdapi za spełnienie sportowych i kulinarnych marzeń młodych sportowców.

                Kolejne starty najmłodszych piłkarzy z Gminy Wydminy już w najbliższy piątek podczas turnieju U-11 w Wilkasach (01.02.2019) i Ełku (02.02.2019). Pierwsze zmagania na obiektach otwartych, odbędą się 16 i 17 marca br. podczas międzynarodowych turniejów NAKI CUP 2019 w Olsztynie.

Dofinasowanie udziału młodych sportowców we współzawodnictwie sportowym, odbyło się ze środków przeznaczonych m.in. przez Gminę Wydminy.

                                                                                                                                                                                                             

Marek Ostrowski
Fot: Marek Ostrowski, Tomasz Kawałko, Akademia Piłkarska 2017

{gallery}2019/Sport/6{/gallery}

Przewiń do góry
Skip to content