Seria turniejów eliminacyjnych Kinder + Sport dobiegła końca.

5-6 maja 2018 r. w Węgorzewie miał miejsce ostatni turniej rozstrzygający ostatecznie 8 najlepszych zespołów w czterech kategoriach wiekowych. Wśród naszych zespołów tym razem tylko dwa wzięły udział w rozgrywkach. 5 maja mecze grupowe dla dziewcząt nie przyniosły większych problemów i dały szybki awans do kolejnych spotkań.

Wszystkich rywali pokonywały 2:0. Przeszkodą do finału okazało się być Lechowo, z którym mimo walki i starań przegrały w ½ finału 0:2. Porażka dała możliwość na 3 miejsce, o które zmierzyły się z drużyną Olimp Bartoszyce. Niestety tutaj także wydminianki musiały uznać wyższość rywalek. Chłopcy natomiast rywalizowali drugiego dnia. Przyszło im zmierzyć się z Olsztynem, Gołdapią i Ełkiem. Mecze grupowe nie należały do najprostszych, wymagały dużo wysiłku, sprytu i szczęścia. Zwycięstwo pozwoliło im na dalszą grę o wysoką pozycję. Mimo wzlotów i upadków ostatecznie wywalczyli 14 miejsce, przegrywając z Gołdapią 3. Walczyli jednak do końca i pokonali niejednego rywala (przegrana z Ełkiem 2 0:2, Gołdapią 2 i 3 1:2; wygrane z Olsztynem, Ełkiem 1 2:1).

Podsumowując do Finału Wojewódzkiego dostał się tylko jeden zespół dziewcząt zajmując po czterech turniejach najwyższe – 1 miejsce. Cieszymy się niezmiernie i trzymamy kciuki podczas finału, który odbędzie się 9 czerwca w Elblągu. Pozwoli on rozstrzygnąć, kto pojedzie na Ogólnopolski Turniej Kinder + Sport do Zabrza. A szansę otrzymają jedynie 2 najlepsze zespoły z województwa.

Klasyfikacja końcowa wszystkich zespołów Wydmin:

1 miejsce UKS „Promień” Wydminy 1 (Dagmara Niewiarowska, Michalina Dziki, Amelia Kurzyna);

40 miejsce UKS „Promień” Wydminy 3 (Karolina Własiuk, Ola Narkiewicz, Julia Trojak);

72 miejsce UKS „Promień” Wydminy 2 (Małgorzata Narkiewicz, Joanna Michalak, Dorota Michalak);

28 miejsce UKS „Promień” Wydminy (Piotr Binik, Szymon Iwaszko, Krystian Świątkowski).

Gratulacje dla wszystkich młodych adeptów z Wydmin. Życzymy dalszych sukcesów w długiej karierze siatkarskiej.

Trener: Kamila Pałamasz

{gallery}2018/sport/12{/gallery}

Przewiń do góry
Skip to content