Siatkarki z ZSO w Wydminach zagrają dwukrotnie w finałach mistrzostw województwa warmińsko – mazurskiego w mini piłce siatkowej „2”

Dziewczęta z Wydmin zajmując 2 miejsce w Mistrzostwach Regionu Szkolnego Związku Sportowego i 3 miejsce w turnieju patronowanym przez PZPS „Kinder+ Sport”, awansowały do grona najlepszych zespołów siatkarskich U – 11 w województwie. W najbliższym czasie zagrają w Mistrzostwach Województwa W-MSZS w gronie 6 najlepszych drużyn oraz turnieju wojewódzkim mini siatkówki Kinder+ Sport 2015, który odbędzie się w Elblągu 30 maja br.

W Mistrzostwach Regionu siatkarki w Wydmin z łatwością poradziły sobie z zespołami z Piszu i Mrągowa wygrywając po 2:0 w setach. Mecz o I miejsce był bardzo zacięty i wyrównany, dziewczęta z Wydmin dwukrotnie wychodziły na prowadzenie, niestety ponownie musiały uznać wyższość koleżanek z Ełku; które były gospodyniami turnieju kwalifikacyjnego, przegrywając 0:2 (21:25, 16:25). Szkołę Podstawową z Wydminy reprezentowały: Dorbach Aleksandra, Pietryga Dominika, Sosnowska Gabriela, Bachor Daria.

W Półfinale Kinder+ Sport 2015, który odbył się w Węgorzewie (11.04.2015) wszystkie dziewczęta (5 dwójek) świetnie wypadły sprawiając przy tym wielką niespodziankę swoim trenerom. Najlepsza nasza dwójka zajęła III miejsce, 2 zespoły awansowały do 1/8 turnieju, natomiast 2 pozostałe do 1/16 turnieju. „Sporo emocji dostarczyły nam dziewczyny podczas rozgrywek, treningi i zaangażowanie uczennic, dały zamierzony efekt, pozwala to patrzeć z optymizmem na dalszy rozwój tej dyscypliny w wydmińskiej szkole” – podsumowuje turnieje Ewelina Ostrowska nauczycielka wychowania fizycznego w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Wydminach, a zarazem trenerka małych siatkarek w UKS Promień Wydminy, w którym prowadzi zespoły wspólnie z Jarosławem Binikiem.

 

Przewiń do góry