Słońce, plaża, gry, zabawa, grill – czyli Dni Otwarte Funduszy Europejskich w Wydminach

W całym kraju od 7 do 10 maja b.r. odbywało się wiele imprez prezentujących pomysły zrealizowane dzięki Funduszom Europejskim. Gmina Wydminy również przystąpiła do akcji – Dzień Otwarty Funduszy Europejskich – i w sobotę na plaży przy „Moście Garbatym” w Wydminach odbyły się rozgrywki sportowe. Miejsce imprezy nie było przypadkowe. W tym dniu promowano inwestycję współfinansowaną przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rybackiego w ramach Środka 4.1. pn. „Remont alei widokowo-spacerowej nad Jeziorem Wydmińskim wraz z infrastrukturą”.

Słoneczna pogoda dopisała uczestnikom pikniku, turnieju mini siatkówki, biegaczom oraz drużynom biorącym udział w ogólnorozwojowym torze przeszkód. Na pamiątkę sobotniego spotkania wójt Gminy Wydminy Radosław Król wszystkim zawodnikom wręczył pamiątkowe medale. Największym zainteresowaniem cieszyło się pływanie łodzią ratowniczą ze strażakami z OSP Wydminy i OSP Miłki.

Dziękuję wszystkim współorganizatorom Rodzinnych rozgrywek sportowych nad aleją widokowo-spacerową w Wydminach w szczególności: Ewelinie i Markowi Ostrowskim za przygotowanie i przeprowadzenie zawodów sportowych, Przedsiębiorstwu Usług Komunalnych i Zieleni sp. z o.o. i Gminnemu Ośrodkowi Kultury w Wydminach za pomoc w organizacji imprezy, OSP w Wydminach i OSP w Miłkach za udostępnienie sprzętu, pokazy ratownictwa wodnego oraz zabranie wszystkich chętnych na przejażdżkę łodziami ratowniczymi oraz Eko-Piekarni sp. z o.o. w Wydminach – wójt Gminy Wydminy Radosław Król.

{gallery}sport/dni_otwarte{/gallery}

Przewiń do góry
Skip to content