„Śniadanie daje moc” po raz trzeci

08 listopada 2013r. odbyła się III edycja ogólnopolskiego programu edukacyjnego „Śniadanie Daje Moc”.
Cele programu:

1. Zwiększenie świadomości na temat zdrowego odżywiania i roli śniadania w diecie dziecka.
2. Przyczynianie się (pośrednio) do obniżania poziomu niedożywienia dzieci w Polsce – poprzez edukację oraz promocję prawidłowego żywienia.
3. Edukacja najmłodszych przez zaangażowanie rodziców i nauczycieli w kwestie prawidłowego żywienia dzieci.

 

Uczniowie z klas I-III ze Szkoły Podstawowej w Gawlikach Wielkich przystąpili do tej akcji.
Śniadanie to najważniejszy posiłek w ciągu dnia.
Dzięki niemu dzieci mają energię do nauki oraz lepiej koncentrują się podczas lekcji. Jest również ważne dla prawidłowego rozwoju, zarówno fizycznego, jak i umysłowego.
Do wspólnego śniadania dzieci z klas I-III przygotowywały się od kilku dni. Uzupełniały wiadomości na temat zdrowego odżywiania, sporządzały listy produktów niezbędnych do zrobienia śniadania. 07 listopada uczestniczyły w przedstawieniu zorganizowanym przez klasę III, którego tematem było zdrowe odżywianie.
W dniu akcji nasi uczniowie sami robili kolorowe kanapki i owocowo-warzywne sałatki. Z wypiekami na twarzy tworzyli „dzieła sztuki”. Na kromkach ciemnego pieczywa pojawiły się uśmiechnięte buźki, postaci z bajek, samochodziki i wiele innych ciekawych motywów.
Przygotowywanie śniadania przebiegało z zachowaniem zasad higieny i kultury jego spożywania.
Śniadanie wszystkim bardzo smakowało, o czym może świadczyć ilość zjedzonych kanapek. Uśmiech
Mamy nadzieję, że ta akcja zapadnie na długo w pamięci dzieci i ich rodziców.

{AG rootFolder=”/images/sampledata/” thumbWidth=”120″ thumbHeight=”70″ thumbAutoSize=”none” arrange=”name” backgroundColor=”ffffff” foregroundColor=”808080″ highliteColor=”fea804″ frame_width=”500″ frame_height=”300″ newImageTag=”0″ newImageTag_days=”7″ paginUse=”1″ paginImagesPerGallery=”30″ albumUse=”1″ showSignature=”1″ plainTextCaptions=”1″ ignoreError=”1″ ignoreAllError=”0″ template=”classic” popupEngine=”slimbox”}sniadanie{/AG}

 

 

 

Przewiń do góry