INFO

Plac Rynek 1/1,
11-510 Wydminy

Anna
Kategoria:

W dalszą podróż, wybrali się wychowankowie LUKS ZSO Wydminy, którzy uczestniczyli z trzydniowych zmaganiach w ogólnopolskich rozgrywkach organizowanych przez zespół D&D Sport. Urokliwe miejsce na pograniczu województwa łódzkiego i wielkopolskiego przez długi czas sprzyjało młodym adeptom piłki nożnej w Mazur.

Dzień pierwszy rozpoczął się od zdobycia kompletu punktów i pierwszego miejsca w tabeli po pewnych wygranych z zespołami ze Skierniewic i Warszawy. Świetny nastrój panował więc w naszych szeregach podczas kolacji i sesji regeneracyjnej w strefie SPA hotelu APART. Trudy podróży zostały zniwelowane w trakcie nocnego odpoczynku       w reprezentacyjnych warunkach.

Dzień drugi rozpoczął się już nieco gorzej. Wysoka przegrana ze Zniczem Pruszków nieco ostudziła nasze zapędy. Zderzenie z zawodnikami o dużo lepszych warunkach fizycznych i mocniejszym metalu nie pozostawiało złudzeń, że akademia piłki nożnej,  z której wywodzi się najlepszy piłkarz świata Robert Lewandowski, będzie chciała odrabiać straty po porażce w pierwszym meczu z ekipą z Tłuszcza. Nam na osłodę zostało ogranie FEA Gostynin i zainkasowanie kolejnych trzech punktów. Drugim rywalem, który nie podpasował nam swoim siłowym stylem gry był zespół z Grodziska Mazowieckiego. Kto wie, jak potoczyłby się ten mecz, gdyby sędzia uznał prawidło zdobytą przez nas bramkę na początku spotkania. Ostatnia w tym dniu nasza konfrontacja decydowała o utrzymaniu się
w strefie medalowej.

Czytaj więcej: O krok od podium w APART HOTEL UNIEJÓW CUP 2021 – Uniejów, 19-21.03.2021
Anna
Kategoria:

 

W dniach 14.11 - 14.12.2020 odbywają się Mistrzostwa WMZLZS w wędkarstwie spinningowym "Szczupak Jesieni - 2020"  ogłoszone przez WARMIŃSKO-MAZURSKIE ZRZESZENIE LZS 1. Zawody odbędą się na dowolnych akwenach znajdujących się na terenie województwa Warmińsko - Mazurskiego. Co trzeba zrobić, aby wziąć udział w zawodach? Szczegóły w regulaminie:

MISTRZOSTWA WARMIŃSKO - MAZURSKIEGO ZRZESZENIA LZS

W WĘDKARSTWIE SPININGOWYM

„SZCZUPAK JESIENI 2020”

Organizator - WARMIŃSKO-MAZURSKIE ZRZESZENIE LZS

  1. Zawody odbędą się okresie od 14.11 do 14.12.2020 na dowolnych akwenach wodnych znajdujących się na terenie województwa Warmińsko - Mazurskiego.
  1. W zawodach mogą wziąć udział mieszkańcy województwa warmińsko-mazurskiego z miejscowości do 20 tys mieszkańców, członkowie Zrzeszenia LZS
  1. Dopuszcza się stosowanie technik spinningowych zgodnych z przepisami PZW.                                                                                                                                                                
  2. W klasyfikacji bierze udział wyłącznie gatunek: Szczupak Pospolity (Esox lucius) od 60 cm                                                                                                                                                 
  3. Aby wziąć udział w mistrzostwach należy na adres email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. najpóźniej do 14.12.2020 przesłać zdjęcie dokumentujące połów szczupaka zgodnie z zapisami powyżej. Zdjęcie powinno być zrobione telefonem komórkowym albo aparatem cyfrowym (w przypadku aparatu cyfrowego musi być widoczna data połowu). Na zdjęciu musi być WYRAŹNIE widoczna miara i długość ryby, jak również przynęta na którą szczupak został złowiony. W mailu należy ponadto podać: Imię i Nazwisko nazwę gminy z której pochodzi zawodnik oraz nazwę gminy na terenie której znajduje akwen na którym odbył się połów. Ryba po zmierzeniu od razu powinna zostać wypuszczona do wody, wspieramy tym samym akcję wypuszczamy okazy. Zawodnik do Zawodów może zgłosić dowolną liczbę ryb, natomiast do klasyfikacji zaliczona zostanie największa
  1. Najpóźniej do 16.12.2020 r. Organizator zamieści wyniki Mistrzostw na stronie www.lzs.olsztyn.pl o klasyfikacji końcowej decyduje największa długość ryby. W przypadku uzyskania tych samych rezultatów dot. miejsc I-III, zostanie ogłoszona dogrywka do 23.12.2020. W ramach dogrywki zawodnicy przesyłają maksymalnie dwie ryby udokumentowane zgodnie z pkt. 5 regulaminu. Rozpatrywane będą dokumentacje z okresu 14.11-23.12.2020 r.
  1. NAGRODY - Za miejsca I-III - pamiątkowe trofea w formie statuetek (fot. na stronie lzs.olsztyn.pl) oraz za I m - Voucher do wykorzystania w sklepie wędkarskim o wartościach 500 zł. Dodatkowo Decathlon Olsztyn patron zawodów ufunduje nagrody rzeczowe za miejsca I-III o łącznej wartości 600 zł. Formę przekazania nagród ustalimy bezpośrednio ze zwycięzcami zawodów.
  1. Zabawa ma charakter towarzyski, a uczestnik wyraża zgodę na przetwarzanie danych w mediach. Zdjęcia mogą być wykorzystane i przetwarzane w celach promocyjnych
  1. Organizator zastrzega sobie prawo do interpretacji regulaminu.

        Zapraszamy do wspólnej zabawy.

Anna
Kategoria:

Magia remontu sali sportowej przy Zespole Szkół Ogólnokształcących w Wydminach udzieliła się młodym sportowcom z Gminy Wydminy. Początek rozgrywek pod dachem zaczęli od mocnego akcentu zdobywając medal mistrzostw województwa. Pierwszy turniej sportowy w nowo wybudowanej hali sportowej w miejscowości Byszwałd w gminie Lubawa odbył się dzięki wsparciu Ministerstwa Sportu.

Po wygraniu grupy A (Constract Lubawa 0:0 i GKS Grunwald 2:0), w meczu półfinałowym, który zakończył się remisem 1:1, przegraliśmy niestety serię rzutów karnych 2:3 z późniejszym tryumfatorem Constract Lubawa II. W meczu o miejsce trzecie udowodniliśmy bardzo dobre umiejętności pokonując GKS Wikielec 2:0. Tym samym, pierwszy "trening" w hali, dał nam brązowy medal w mistrzostwach województwa WMZ LZS.

Marek Ostrowski

Fot. Arch. LUKS Sport z Kulturą ZSO Wydminy