Sportowe ferie LUKS Sport z Kulturą ZSO Wydminy.

Po tygodniu treningów i gier sparingowych, wychowankowie uczniowskiego klubu sportowego z Wydmin, wygrali turniej wojewódzki Progres Cup 2019 w Lidzbarku Warmińskim (26.01.2019).

 

                Już kolejnego dnia po Gali Najlepszych, zorganizowanej w hali sportowej Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Wydminach, przystąpiliśmy do pierwszego z czterech meczy kontrolnych z przebywającą w Wydminach na obozie akademią z Mrągowa. Podczas Gali, na której wyróżniono 32 młodych adeptów piłki nożnej za godne reprezentowanie szkoły i Gminy Wydminy w turniejach lokalnych, wojewódzkich i międzynarodowych, dodatkowo wyróżniono 13 zawodników za bardzo wysokie wyniki w nauce i wzorowe zachowanie.

Zajęcia treningowe w ferie, urozmaicone spotkaniami z rówieśnikami z Mini Soccer Academy z Mrągowa miały dosyć intensywny charakter. Po kilkudniowych przygotowaniach przyszedł czas podsumowania podczas turnieju Progres Cup 2019.

Wychowankowie Sport z Kulturą pokonali tam wszystkich rywali grupowych (Progres Lidzbark Warmiński A i B, Stomil Olsztyn, Cresovia Górowo Iławieckie) strzelając 12 bramek i nie tracąc żadnego gola w czterech meczach. Mecz półfinałowy, z drugim zespołem olsztyńskiego Stomilu, mimo szybko strzelonego gola miał wiele dramaturgii wynikającej z nieco słabszej postawy zawodników LUKS-u. Po remisie 1:1, wygrywamy 3:1 serię rzutów karnych co pozwala nam cieszyć się z awansu do finału. W meczu o pierwsze miejsce pewnie ogrywamy zespół MKS Jeziorany (4:2) i wygrywamy cały turniej. Dodatkowo nasz zawodnik Bartosz Rolnik, który wystąpił mimo choroby, został królem strzelców zawodów. Pozostali reprezentanci zespołu z Gminy Wydminy: Kacper Grześkowicz, Dawid Waleriański, Piotr Pośrednik, Krystian Kuźmiński, Dominik Romanowski, Kacper Kisiel, Olaf Samsel, Janek Konopko, Wiktor Ostrowski, Olaf Naszkiewicz i Filip Dziki.

                Drugi tydzień ferii, przeznaczony jest na indywidualne treningi samych zawodników z akcentem na mecz sparingowy z UKS Rona 03 Ełk, który odbędzie się w hali Lega w Olecku 30 stycznia br. i zostanie połączony z oferowaną przez olecki kompleks odnową biologiczną.

                                                                                                                                                               Marek Ostrowski
Fot: Marek Ostrowski, Marta Dziki

{gallery)2019/sport/3/{/gallery}

Przewiń do góry
Skip to content