Sportowe lato wychowanków LUKS Sport z Kulturą ZSO Wydminy.

Mijające lato, pozwoliło na realizację kilku ciekawych projektów sportowych, które miały na celu zmniejszenie skutków wcześniejszych izolacji. Wakacyjna Akademia Orlika 2020, wspierana przez Gminę Wydminy oraz Ministerstwo Sportu i Instytut Sportu – Państwowy Instytut Badawczy skupiła w swoich działaniach ponad 100 dzieci z Gminy Wydminy, które miały możliwość udziału w stacjonarnych półkoloniach oraz systematycznych zajęciach sportowych. Dodatkowo, wychowankowie naszego uczniowskiego klubu sportowego, mieli możliwość szlifowania formy podczas zgrupowania w Kudowie Zdrój.

 

Wsparciem merytorycznym oraz finansowym wykazał się również Polski Związek Piłki Nożnej oraz firma RGOL z Ostródy, podczas organizacji turnieju piłki nożnej Wydminy Mazury CUP 2020. Opiekę nad młodymi sportowcami, zapewniła również miejscowa Fundacja Projekt ARCHE, która pomogła w organizacji dodatkowego, trzeciego tygodnia stacjonarnej półkolonii a także wycieczek do Ełku oraz Malborka. O sportową dietę w trakcie zajęć, zadbały miejscowe restauracje Bar Kuba, Gościniec, Zagłoba oraz Barbarossa, którym dziękujemy za przyjęcie oraz doskonałe posiłki.

Taka współpraca doskonale przekłada się na wyniki sportowe. Na półmetku zmagań, nasza drużyna zajmuje drugie miejsce w rozgrywkach wojewódzkich ProTrainUp Ekstraklasy Młodzika, będąc jedyną wsią w stawce zespołów z najwyższej klasy rozgrywkowej Warmińsko Mazurskiego Związku Piłki Nożnej. Bardzo dobrą dyspozycję zaprezentowaliśmy również podczas turnieju FRENDO CUP 2020 w Dywitach, gdzie mieliśmy okazję ograć ekipę olsztyńskiego Stomilu, który od wielu lat szkoli zespoły dziecięce i młodzieżowe na szczeblu nie tylko wojewódzkim, ale i centralnym.

Dziękujemy Ministerstwu Sportu oraz lokalnemu samorządowi za docenienie naszego wkładu z rozwijanie kultury fizycznej. Kończący się remont sali sportowej przy Zespole Szkół Ogólnokształcących w Wydminach, jest niezbitym dowodem na zainteresowanie rozwojem młodego pokolenia, które poprzez aktywność ruchowa z pewnością zdecydowanie lepiej poradzi sobie z różnymi zagrożeniami współczesnego świata.

           

Marek Ostrowski    

Zdjęcia – archiwum LUKS Sport z Kulturą
ZSO Wydminy

{gallery}2020/sport/8{/gallery}

Przewiń do góry