Sportowe zakończenie wakacji wychowanków uczniowskiego klubu sportowego przy Zespole Szkół Ogólnokształcących w Wydminach.

Wizyta trenerów Orange, dwa turnieje w formule FUNino i sportowy obóz to ostatnie akcenty tegorocznej Wakacyjnej Akademii Orlika. Projekt wsparty m.in. przez Ministerstwo Sportu i Turystyki, Ministerstwo Obrony Narodowej, Gminę Wydminy i rodziców był doskonałą okazją do aktywnego i bezpiecznego spędzenia czasu wolnego dla dzieci z Gminy Wydminy a także innych regionów Polski.

 

                Ostatnie lata, obfitują w wizyty młodych sportowców z kraju i zza granicy. Podobnie było również tego lata. Gościnne Wydminy, tego lata; miały okazję gościć blisko tysiąca młodych sportowców. Nie zabrakło również wielu atrakcji dla miejscowych dzieci, które spędzały czas w domu. Do ostatnich akcentów przed rokiem szkolnym należała m.in. wizyta trenerek personalnych, zorganizowanych przez partnera LUKS Wydminy firmę Orange (23.08.2017). Trening pozwolił na zaakcentowanie aktywności poprzez świetną zabawę i gry koordynacyjne. Podobnie było podczas wydmińskiej edycji Moich Małych Mistrzostw (26.08.2017), która zgromadziła zespoły z północno – wschodniej części kraju, a młodzi adepci futbolu z Wydmin zaprezentowali doskonałą formę. Impreza, zorganizowana przez Gminę Wydminy i suwalską Akademię 2012, była szczególnie szczęśliwa dla dwójki moich podopiecznych – Filipa Dzikiego i Kacpra Kisiel. Obaj piłkarze otrzymali statuetki najlepszych zawodników, ufundowane przez prezesa PZPN Zbigniewa Bońka.  

Zaledwie dzień później, 25 młodych piłkarzy wyjechało na obóz sportowy – Mazury Camp Żabinka 2017 (27-31.08.2017). Pięć dni zajęć pod okiem trenerów Coerver Coaching, pozwoliły na znaczny wzrost umiejętności technicznych uczniów ZSO w Wydminach oraz stworzenie filozofii gry i zwiększenie integracji zespołu. Obóz, oprócz wsparcia ministerstw, nie miał by  racji bytu gdyby pomoc ze strony samorządu lokalnego
i rodziców, zaangażowanych w rozwijanie zachowań zdrowotnych swoich pociech.

                Zakończenie wakacji to zwycięstwo w turnieju Moje Małe Mistrzostwa w Suwałkach (02.09.2017). Wychowankowie LUKS Wydminy, po pewnych tryumfach w meczach grupowych rewanżują się zespołowi ŁKS Łomża za przegraną w finale wydmińskiej edycji turnieju. Tutaj nagrodę indywidualną odebrał Janek Konopko, który wystąpił w meczu gwiazd. Jego partnerem z zespołu był inicjator cyklu turniejów, reprezentant Polski Wojciech Kowalewski (Legia Warszawa – trener bramkarzy). Tegoroczna edycja rozgrywek, jest zdominowana przez młodych piłkarzy z Wydmin, którzy w czterech edycjach dwukrotnie stawali na najwyższym podium i dwukrotnie zajmowali drugie miejsce.

                Oby te wyniki sportowe, przeniosły się również na doskonałą pracę w nadchodzącym roku szkolnym…

Marek Ostrowski 

{gallery}2017/sport/pilka/10{/gallery}

Przewiń do góry