Srebrny medal dla wychowanków LUKS ZSO Wydminy w wojewódzkim turnieju Korona CUP 2019

         Po grze w bardzo dobrym stylu, w fazie grupowej rozgrywek oraz pewnej wygranej z Naki Olsztyn w półfinale turnieju, wychowankowie uczniowskiego klubu z Wydmin rozegrali emocjonujący finał. W nim po emocjonującym spotkaniu i serii rzutów karnych, musieliśmy uznać wyższość Sokoła Ostróda. Na pocieszenie, kolejna nagroda MVP turnieju dla naszego wychowanka.

 

            Stawka dwunastu zespołów, została podzielona przez gospodarzy z Korony Klewki k. Olsztyna na dwie grupy po sześć ekip. Rozgrywki 13 października br. nasi zawodnicy rozpoczęli od zwycięstwa nad FUN Football z Olsztyna. Kolejne cztery spotkania w grupie A, również przebiegały pod nasze dyktando. Wygrane z gospodarzami z Korony Klewki, następnie zespołami SKS Szczytno, Olimpii Olsztynek i Stomilu Olsztyn potwierdziły naszą bardzo dobrą predyspozycję, o której świadczy bilans bramkowy 25 goli strzelonych i tylko dwóch straconych bramek.

Mecz półfinałowy, zakończył się również pozytywnym bilansem bramkowym 4:1, dzięki czemu mogliśmy cieszyć się z medalu, w zawodach organizowanych, przez macierzysty klub wielokrotnego reprezentanta kraju p. Sylwestra Czereszewskiego.

            Finał to spora dawka emocji i walka do ostatniego gwizdka, kiedy to po naszym niesamowitym pościgu remisujemy 3:3. W serii zasadniczej, trzech kolejek rzutów karnych, nadal remisowaliśmy z Sokołem Ostróda. W dogrywce, mylimy się niestety po raz trzeci w tym elemencie, co decyduje o zajęciu ostatecznie bardzo dobrego drugiego miejsca.

Dofinansowanie udziału młodych sportowców we współzawodnictwie sportowym, odbyło się ze środków przeznaczonych m.in. przez Gminę Wydminy.

                                                                                                                   Marek Ostrowski, Ewelina Ostrowska

Fot: Marek Ostrowski

{gallery}2019/sport/28{/gallery}

Przewiń do góry