Srebro na wagę złota

          Bardzo dobre występy zanotowali wychowankowie LUKS Sport  z Kulturą ZSO Wydminy podczas powiatowych rozgrywek futsal zorganizowanych z okazji XX-lecia Zespołu Szkół Kształtowania Środowiska i Agrobiznesu w Giżycku. Ostatnie dni, to również wysoka dyspozycja naszych podopiecznych w rozgrywkach ligi wojewódzkiej WMZPN trampkarzy C2, w której po wysokim zwycięstwie nad zespołem rezerw Stomilu Olsztyn ograliśmy również giżycką Mazurię umacniając się na pozycji lidera.

             Rozgrywki futsal U15 w ZSKŚiA w Giżycku zostały podzielone na dwa etapy. Runda wstępna odbyła się dla naszej grupy 7 kwietnia br. Pod nieobecność zespołu szkoły podstawowej w Kruklankach, mieliśmy możliwość wystawienia dwóch zespołów, które zajęły miejsca na podium. Pasmo wygranych pierwszej drużyny, dało nam również awans do rozgrywek finałowych zorganizowanych kilka dni później (12.04.2022) z udziałem zespołów z Giżycka i Rynu.

             W pierwszym spotkaniu zmierzyliśmy się z ekipą SP 4 z Giżycka. Mimo trudów na początku meczu, druga połowa a szczególnie jej końcowa faza należała już tylko do wychowanków uczniowskiego klubu sportowego z Wydmin. Ze stanu 1:3 doprowadzamy do remisu i kilka sekund przed zakończeniem spotkania strzelamy zwycięskiego gola. Determinacja, pracowitość i koncentracja nad wykonywanym zadaniem przyniosła oczekiwany skutek. Podobny przebieg miała również konfrontacja z SP 2 z Giżycka. Tutaj również musieliśmy odrabiać wynik ze stanu 1:3. Będąc lepszym zespołem, niestety narażaliśmy się na kontrataki ekipy złożonej z zawodników Mamr Giżycko. Po doprowadzeniu do remisu, mieliśmy sporo determinacji do wygranej w tym meczu niestety zabrakło nam czasu. Ostatni mecz z zespołem z Rynu, był zatem spotkaniem o miejsce na pierwszym lub drugim stopniu podium. Zmuszeni byliśmy do wysokiego zwycięstwa, ponieważ podopieczni Szymona Jabłońskiego (SP2 Giżycko) w spotkaniu z kolegami z Rynu urządzili sobie trening strzelecki. Jak to często bywa w takich meczach, los spłatał nam psikusa i po raz trzeci zamuszeni byliśmy do gonienia wyniku. Po przerwie stajemy przed trudnym wyzwaniem, związanym z koniecznością zdobycia aż siedmiu bramek na wagę zwycięstwa w turnieju. Kiedy wszystko zaczęło przebiegać po naszej myśli, niektórzy zawodnicy rywala zapomnieli o zasadach futbolu urządzając sobie polowanie na nogi młodszych często o dwa a nawet trzy lata kolegów. Mecz zakończył się naszą wygraną 6:1. Strzeliliśmy o jedną bramkę za mało, natomiast wszyscy mogliśmy czuć się zwycięzcami co potwierdzała reakcja trybun, bardzo przychylnych naszemu zespołowi, który po prostu zaprezentował najweselszy futbol z dużą liczbą wygranych pojedynków 1vs1. Dodatkowo wyróżnienie indywidualne zdobył nasz zawodnik Dominik Romanowski, który był jedynym piętnastolatkiem w naszym składzie. Bardzo dobre występy, możliwe były dzięki możliwości przygotowań w komfortowych warunkach naszej rodzimej sali sportowej. Wymiana nawierzchni w obiekcie Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Wydminach, znacznie zwiększyła liczbę prowadzonych zajęć sportowo – rekreacyjnych. Oprócz walorów estetycznych i technicznych poprawił się również stan bezpieczeństwa obiektu, który umożliwia ponowne rozgrywanie zawodów sportowych oraz rozwijanie pasji sportowych blisko tysiąca mieszkańców Gminy Wydminy.

             Obecnie nasze przygotowania, ukierunkowane są na udział w wojewódzkiej lidze organizowanej w ramach wojewódzkiego związku sportowego. Po dwóch kolejkach mamy 17 zdobytych bramek i spektakularne zwycięstwa z zespołami Stomilu Olsztyn (10.04.2022) i Mazurii Giżycko (23.04.2022). Życzymy sobie jak najlepszych występów podczas kolejnych meczy, które odbędą się w najbliższym czasie w konfrontacji z Remą Reszel (30.04.2022) i Rona 03 Ełk (07.05.2022). Trzymamy również kciuki za bardzo dobry występ naszego wychowanka Bartka Ronika, który z kadrą WMZPN U14 mierzy sią w Nowym Mieście Lubawskim (25-26.04.2022) z reprezentacją województwa kujawsko-pomorskiego. Szkoda, że w Nowy Mieście Lubawskim zabraknie, w konfrontacji o rok młodszych kolegów U13, kolejnego z naszych filarów w osobie Janka Konopki, który utrzymuje wysoką formę co udowodnił w ostatnim spotkaniu ligowym pokonując bramkarza Mazurii strzałem nie do obrony z odległości 35 metrów. Miejmy nadzieję, że praca Janka zostanie doceniona w najbliższym czasie również poza naszą rodzimą drużyną. 

{gallery}2022/inne/53{/gallery}

Marek Ostrowski, Ewelina Ostrowska   
Zdjęcia – ZSKŚiA w Giżycku
LUKS Sport z Kulturą Wydminy

Przewiń do góry