Stadiony pamiętają o Niezłomnych

Stadiony pamiętają o Niezłomnych to hasło przewodnie finałowej rundy ligi futsal dla dzieci i młodzieży z Gminy Wydminy.

Lekcja historii połączona z aktywnością ruchową stanowi doskonały impuls wychowania patriotycznego najmłodszych mieszkańców. W najbliższą niedzielę (21.02.2016) w hali sportowej Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Wydminach zakończy się kolejna edycji piłkarskiej ligi R-Gol Wydminy Cup. Tym razem oprócz emocji sportowych będziemy mogli obejrzeć wystawę poświęconą bohaterom walki o suwerenność Rzeczpospolitej. Początek rozgrywek godzinna 10.00.

Blisko stu młodych adeptów piłki nożnej będzie bohaterami niedzielnego popołudnia. Ich kilkutygodniowy trud zostanie poddany ocenie raz jeszcze podczas finałowej rozgrywki, na którą zapraszamy nie tylko rodziców ale i wszystkich miłośników piłki nożnej. Gra, która uczy szacunku dla przeciwnika, skieruje nas wszystkich również do wspomnień o wydarzeniach powojennej Polski w formie wystawy zdjęć o działalności Niezłomnych Żołnierzy Wyklętych.

Mimo, że puchar za zwycięstwo wzniosą tylko najlepsze zespoły, to organizatorzy przewidują nagrodzenie wszystkich uczestników nagrodami rzeczowymi, które są ufundowane przez samorząd Gminy Wydminy, uczniowski klub Sport z Kulturą ZSO Wydminy, firmę R – Gol z Ostródy, Polski Związek Piłki Nożnej oraz rodziców.

Serdecznie zapraszamy. 

LUKS Sport z Kulturą ZSO Wydminy

 

{gallery}stadiony_pamietaja{/gallery}

 

Przewiń do góry
Skip to content