INFO

Plac Rynek 1/1,
11-510 Wydminy

Kategoria:

W sobotę, 6 grudnia br. po raz pierwszy ulicami Wydmin przeszedł Orszak Trzech Króli, zorganizowany przez Gminny Ośrodek Kultury we współpracy z wydmińską parafią. 

Po mszy św. o godz. 12.00 spod kościoła wyruszył orszak, którzy prowadzili pastuszkowie i anioły z gwiazdą, wskazującą drogę do Betlejem. Za gwiazdą podążali Trzej Królowie, następnie kroczyły postaci historyczne: Marszałek Piłsudski, kościuszkowski kosynier i żołnierz powstania styczniowego. Za nimi podążali mieszkańcy naszej gminy w koronach na głowach. Barwny orszak przeszedł ulicami Wydmin, aby wrócić na plac przed kościołem, gdzie w stajence czekała Maria, Józef i Dzieciątko. Królowie Kacper, Melchior i Baltazar złożyli dary małemu Jezusowi – mirrę, kadzidło i złoto. 
Orszakiem Trzech Króli rozpoczęliśmy uroczystości 100-lecia odzyskania niepodległości naszej Ojczyzny. Postaci historyczne, które walczyły o niepodległość Polski złożyły w hołdzie małemu Jezusowi flagę biało-czerwoną. 
Dziękujemy uczestnikom orszaku, którzy wcielili się w postaci pastuszków, aniołów, króli oraz bojowników o niepodległość. Dziękujemy także nauczycielkom i dzieciom, którzy czynnie włączyli się w organizację orszaku. Szczególne podziękowania dla wszystkich mieszkańców naszej gminy za tak liczne uczestniczenie w orszaku.

 

Autor tekstu: GOK w Wydminach

Autor zdjęć: GOK w Wydminach

Czytaj więcej: Wydmiński Orszak Trzech Króli.
Kategoria:

Dziś w Gminnym Ośrodku Kultury w Wydminach odbył się Kiermasz Świąteczny. Oficjalnego otwarcia imprezy dokonali: Dyrektor GOK Wydminy Ewa Kulpińska-Mejor, Wójt Gminy Wydminy Radosław Król oraz Przewodnicząca Rady Gminy Grażyna Plato. Wszyscy z zainteresowaniem czekali na ogłoszenie wyników konkursu na szopkę bożonarodzeniową. Do konkursu zgłoszono szopki w dwóch kategoriach wiekowych. Uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy i upominki.

W świątecznie udekorowanej sali GOK można było zakupić ozdoby bożonarodzeniowe, spróbować różnych smakołyków, zaopatrzyć się w smakowite wędliny i wyroby cukiernicze. Tymczasem na scenie trwał koncert zespołów prezentujących piosenki i kolędy. 

Czytaj więcej: Kiermasz Świąteczny.
Kategoria:
W czwartkowe przedpołudnie w Gminnym Ośrodku Kultury w Wydminach uroczyście rozpoczął się rok akademicki 2017/2018 Wydmińskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.
Życzenia złożyli studentom m.in. Wójt Gminy Wydminy Radosław Król, Przewodnicząca Rady Gminy Grażyna Plato, Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Wydminach Ewa Kulpińska-Mejor, Dyrektor Centrum Profilaktyki Uzależnień i Integracji Społecznej w Giżycku Ewa Ostrowska, Przewodniczący Rady Seniora Roman Stefaniak i Przedstawiciel Związku Polskich Fotografów Przyrody Jan Olchówka.
Podczas uroczystości zaproszeni goście wraz ze studentami mieli okazję obejrzeć występ chóru Lira oraz zobaczyć prezentację multimedialną ukazującą 5 lat działalności Wydmińskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.
Inauguracja roku akademickiego była też świetną okazją na otwarcie wystawy fotografii pod nazwą „Magia Przyrody”.
W dolnej sali Gminnego Ośrodka Kultury, można zobaczyć fotografie wykonane przez członków Związku Polskich Fotografów Przyrody – Okręg Warmińsko-Mazurski.
Na fotografiach uwieczniona jest magia naszej przyrody, zarówno fauny jak i flory.
Czytaj więcej: Inauguracja roku akademickiego Wydmińskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku oraz otwarcie Wystawy...
Kategoria:

                W piątek, 10 listopada br. w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Wydminach z okazji Święta Niepodległości zorganizowany został Marsz Religijno-Patriotyczny.

                O godzinie 8:00 uczniowie szkoły wraz z Wójtem Gminy Wydminy Panem Radosławem Królem, Panem Bogdanem Skibą ze Społecznego Komitetu Budowy Panteonu Niezłomnych Żołnierzy Wyklętych, Panią Ewą Szakalicką, nauczycielami i dyrekcją szkoły obejrzeli film pt. „Podwójnie Wyklęty” w reżyserii Pani Ewy Szakalickiej, opowiadający o kpt. Romualdzie Rajsie „Burym”.

                Następnie młodzież szkolna w barwnej, biało-czerwonej kolumnie, przeszła pod pomnik podporucznika Kazimierza Chmielowskiego pseudonim „Rekin”, gdzie zostały złożone kwiaty i zapalony znicz.

 

Czytaj więcej: Marsz Religijno-Patriotyczny z okazji Święta Niepodległości.
Kategoria:

W sobotę, 7 października 2017 roku w Gminnym Ośrodku Kultury w Wydminach odbyły się uroczyste obchody Międzynarodowego Dnia Osoby Starszej. Podczas uroczystości mieliśmy przyjemność uczestniczyć w koncertach Chórów Seniora m.in. z gminy Wydminy, Stare Juchy, Olecko oraz obejrzeć występy grup tanecznych. W uroczystości wzięła udział Pani Maria Dolecka Zastępca Wójta Gminy Wydminy wraz z Panią Grażyną Plato Przewodniczącą Rady Gminy Wydminy.

W Polsce Dni Osoby Starszej ustanowione zostały 14 grudnia 1990 roku przez Zgromadzenie Ogólne ONZ i obchodzone są corocznie 1 października. Obchody są okazją do intensywniejszego propagowania postulatów mających na celu poprawę sytuacji osób dojrzałych: walki z dyskryminacją, zapobiegania niepełnosprawności, zapewnienia odpowiedniej opieki zdrowotnej i równego udziału w rozwoju kulturalnym i ekonomicznym społeczeństw.

Czytaj więcej: Obchody Międzynarodowego Dnia Osoby Starszej.