INFO

Plac Rynek 1/1,
11-510 Wydminy

 

Świetlica wiejska w Zelkach już wkrótce będzie mogła jeszcze lepiej służyć mieszkańcom sołectwa – stanie się obiektem cieplejszym i bardziej estetycznym. Jeszcze w październiku rozpocznie się termomodernizacja budynku, polegająca na ociepleniu i wykonaniu elewacji oraz ociepleniu dachu.

Czytaj więcej: KAPITALNY REMONT DACHU I TERMOMODERNIZACJA ŚWIETLICY W ZELKACH

Dzięki unijnemu wsparciu i zaangażowaniu środków własnych w przyszłym roku w wielu miejscowościach gminy rozpoczną się kolejne inwestycje dotyczące gospodarki wodno-ściekowej. Wydminy pozyskały środki na budowę Stacji Uzdatniania Wody w Orłowie, oczyszczalni ścieków w Gawlikach Małych i w Rantach (cegielnia), a także na budowę wodociągu w Siemionkach, Czarnowce (przysiółek Syba) i Pietraszach. Łączna wartość zaplanowanych inwestycji to ponad 7,5 mln zł.

Czytaj więcej: JEST UMOWA NA KOLEJNE OCZYSZCZALNIE ŚCIEKÓW I WODOCIĄGI
Admin

DSC06142Ponad 2,6 mln zł mają wartość projekty, których celem jest nauka umiejętności zawodowych oraz zapewnienie profesjonalnego wsparcia osobom doświadczającym trudności na polu społecznym i zawodowym. W czwartek 23 lutego marszałek Gustaw Marek Brzezin podpisał umowy na realizację trzech przedsięwzięć.

– Otwieramy ważny cykl działań poświęcony aktywizacji społecznej i zawodowej osób wykluczonych – mówił marszałek Gustaw Marek Brzezin. – W RPO na lata 2014-2020 zarezerwowaliśmy na ten cel 128 mln euro. Serdecznie witamy pierwszych beneficjentów tych pieniędzy.

Czytaj więcej: Inwestycje w społeczeństwo
Admin

IMG 9891Gmina Wydminy w sierpniu 2016 roku podpisała z Samorządem Województwa Warmińsko-Mazurskiego 5 umów o przyznanie pomocy na modernizację dróg gminnych ze środków Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju  Obszarów Wiejskich w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Czytaj więcej: Podpisaliśmy trzy umowy na modernizację dróg gminnych!