INFO

Plac Rynek 1/1,
11-510 Wydminy

Kategoria:

System Ewidencji Rachmistrzów przeznaczony jest dla pracowników Urzędów Gmin, a jego zadaniem jest rejestracja i modyfikacja danych kandydatów na rachmistrzów spisowych w ramach danej gminy. Umożliwia również zarządzanie użytkownikami z Urzędów Gmin

Instrukcja obsługi Systemu Ewidencji Rachmistrzów jest do pobrania TUTAJ

Kategoria:

Od środy 3 czerwca do 1 sierpnia 2020 r. młodzi rolnicy będą mogli składać w ARiMR wnioski o przyznanie premii na rozpoczęcie samodzielnego gospodarowania. Pomoc finansowana jest z budżetu PROW 2014-2020.

O „Premię dla młodych rolników” może ubiegać się osoba, która w dniu złożenia wniosku ma nie więcej niż 40 lat i posiada odpowiednie kwalifikacje zawodowe. Jeżeli ich nie ma, powinna uzupełnić je w ciągu 36 miesięcy od dnia doręczenia decyzji o przyznaniu pomocy. Musi też posiadać gospodarstwo rolne o powierzchni co najmniej 1 ha i rozpocząć prowadzenie w nim działalności rolniczej nie wcześniej niż 24 miesiące przed dniem złożenia wniosku o przyznanie pomocy.

Jednym z warunków przyznania 150 tys. zł. premii jest utworzenie gospodarstwa rolnego o wielkości ekonomicznej nie mniejszej niż 13 tys. euro i nie większej niż 150 tys. euro. Kolejny wymóg dotyczy powierzchni użytków rolnych w gospodarstwie. Musi być ona co najmniej równa średniej krajowej, a w województwach, w których średnia powierzchni gospodarstw jest niższa niż krajowa - gospodarstwo musi mieć wielkość średniej wojewódzkiej. Natomiast maksymalna powierzchnia nie może być większa niż 300 ha.

Złożone przez młodych rolników wnioski zostaną poddane ocenie punktowej. Suma uzyskanych punktów (co najmniej 8) będzie decydowała o kolejności przysługiwania pomocy dla województwa mazowieckiego oraz łącznie dla pozostałych województw.

Premia w wysokości 150 tys. zł będzie wypłacana w dwóch ratach:

  • I - w wysokości 120 tys. zł - na wniosek o płatność pierwszej raty złożony po spełnieniu przez młodego rolnika warunków, z zastrzeżeniem których została wydana decyzja o przyznaniu pomocy, w terminie 9 miesięcy od dnia doręczenia tej decyzji;
  • II - w wysokości 30 tys. zł - na wniosek o płatność drugiej raty złożony po realizacji biznesplanu.

Zgodnie z przepisami rolnik musi przeznaczyć całą kwotę premii na inwestycje dotyczące działalności rolniczej lub przygotowania do sprzedaży produktów rolnych wytwarzanych w swoim gospodarstwie. Ważne jest, że co najmniej 70 proc. tej kwoty musi zostać wydane na inwestycje w środki trwałe.

Dotacji nie może przeznaczyć na chów drobiu (z wyjątkiem produkcji ekologicznej), prowadzenie plantacji roślin wieloletnich na cele energetyczne oraz prowadzenie niektórych działów specjalnych produkcji rolnej.

Wnioski będą przyjmowały oddziały regionalne ARiMR. W czasie trwania na terenie kraju stanu epidemii ARiMR zachęca, by  przekazywać je w następujący sposób: w formie dokumentu elektronicznego na elektroniczną skrzynkę podawczą, za pośrednictwem platformy ePUAP lub przesyłką rejestrowaną nadaną w placówce Pocztą Polskiej. Dokumenty można również dostarczyć do specjalnych wrzutni, które ustawione są w placówkach terenowych Agencji lub osobiście.

(źródło ARiMR)

Bolek
Kategoria:

Wykaz przedsiębiorców prowadzących działalność na terenie Gminy Wydminy.

Wykaz ten będzie aktualizowany na bieżąco, w miarę dostarczania zgód na umieszczenie danych przedsiębiorców.

Formularz zgody do pobrania: POBIERZ

Grupa

Rodzaj działalności

Firma (Przedsiębiorca)

Siedziba

Telefon  kontaktowy

Adres e-mail

Transport

Transport osobowy

Przewozy Krajowe i Zagraniczne „LELO”, Antoni Leloi

Mazuchówka 112

11-510 Wydminy

(87) 421 06 74,

+48 602 377 331

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Sport i turystyka

Treningi indywidualne i grupowe,
obozy sportowe,
noclegi, 
organizacja i prowadzenie imprez sportowych,

działalność reklamowa

Wioska Biegaczy Bartłomiej Osior

www.wioskabiegaczy.pl

ul. Grunwaldzka 49,

11-510 Wydminy

+48 506 161 563

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Budownictwo

Działalność inżynieryjna i budowlana, Inspektor Nadzoru Inwestorskiego, kierownik budowy, kosztorysowanie, przeglądy okresowe budynków, książki obiektu budowlanego, opinie techniczne i ekspertyzy budowlane, projektowanie architektoniczne i konstrukcyjne, termowizja, naloty dronem, doradztwo

„BUDMAN” NADZORY BUDOWLANE mgr inż. Paweł Mań

ul. Kajki 50,

11-510 Wydminy

+48 797 187 470

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Budownictwo

Wykonywanie, remonty i konserwacja instalacji elektrycznych

Zakład Instalatorstwa Elektrycznego Krzysztof Pietraszek

ul. Kolejowa 7,

11-510 Wydminy

+48 506 053 592

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Handel

Hurtownia materiałów budowlanych,
Sprzedaż nawozów, opału (węgiel, pelet),
Skup złomu

KOMPLEKS Sp. Jawna A. Juniewicz, K. Pietraszek, E. Januszkiewicz

ul. Składowa 9,

11-510 Wydminy

(87) 421 00 91

+48 506 053 591

+48 506 053 592

+48 506 053 593

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

 

Bolek
Kategoria:

Na podstawie § 7 ust. 2 pkt. 2 Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 2 maja 2020r. (Dz.U. 2020 poz. 792) oraz po zastosowaniu wytycznych Ministra Rozwoju i GIS informuję, że Gminna Biblioteka Publiczna w Wydminach z dniem 7 maja 2020r. wznawia swoją działalność.  Jednak będzie się to działalność w ograniczonym zakresie:

  • Biblioteka dla czytelników czynna będzie w godz. 9.00 - 15.00.
  • Działalność biblioteki ze względów bezpieczeństwa będzie na początku ograniczała się do przyjmowania zwrotów oraz wypożyczania zamówionych książek. Czytelnicy nie będą mieli wolnego dostępu do księgozbioru i pomieszczeń bibliotecznych. 
  • Wypożyczenia będą się odbywały przy zachowaniu zasad bezpieczeństwa. Punkt wypożyczenia będzie zabezpieczony osłoną z pleksy. Zaleca się także stosowanie maseczek i rękawiczek oraz zachowania bezpiecznej odległości od innych Czytelników.
  • Czytelnicy będą mogli zamawiać książki telefonicznie (nr tel.874210423) oraz mailowo (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.) i odbierać je w siedzibie biblioteki.
  • Każda książka obowiązkowo będzie przechodzić 10-dniową kwarantannę w wyznaczonym miejscu.
  • Nie będą dostarczane książki na telefon dla osób mających problem z poruszaniem się.
  • Do odwołania nie będą się też odbywały spotkania i inne wydarzenia w bibliotece.
  • Nie będzie można korzystać z miejsca do pracy w bibliotece oraz z komputerów.

 

Powyższe zasady zostają wprowadzone  z myślą o bezpieczeństwie Czytelników i pracowników Biblioteki.

 

Do zobaczenia w Bibliotece!

Anna Wasilczyk Kierownik GBP w Wydminach