INFO

Plac Rynek 1/1,
11-510 Wydminy

Łukasz
Kategoria:

Już 10-go września odbędzie się długo oczekiwana, pierwsza edycja Maratonu Wydminy. W jednej z najbardziej rozbieganych wsi w Polsce od dawna rozmawiano o królewskim dystansie. Po pięciu niezwykle udanych odsłonach półmaratonu, organizatorzy postanowili pokazać uczestnikom znacznie szerszy kawałek Mazur i Krainy Tysiąca Jezior.

Maraton Wydminy logo mniejsze

Czytaj więcej: Maraton Wydminy
Łukasz
Kategoria:

Powstanie Warszawskie rozpoczęło się 1 sierpnia 1944 roku o godz. 17.00 równolegle w wielu miejscach Warszawy. W wyniku zaskoczenia Armii Krajowej udało się opanować kilka budynków istotnych z punktu widzenia taktycznego (jak wieżowiec Prudential na pl. Napoleona) czy też symbolicznego (jak ratusz na pl. Teatralnym i areszt przy ul. Daniłowiczowskiej). Klęską zakończyły się ataki na wszystkie strategiczne obiekty w Warszawie, a więc mosty Kierbedzia, Poniatowskiego i Przy Cytadeli, lotniska na Okęciu i Wawrzyszewie oraz Dworzec Główny.

Czytaj więcej: Powstanie Warszawskie
Łukasz
Kategoria:

W związku z wzrastającą suszą rolniczą, potwierdzoną wynikami monitoringu suszy rolniczej przez Instytut Uprawy, Nawożenia i Gleboznawstwa – Państwowy Instytut Badawczy w Puławach przypominam, że wnioski o oszacowanie strat w uprawach rolnych spowodowanych przez suszę (nie dotyczy szkód w środkach trwałych spowodowanych suszą) producenci rolni mogą składać wyłącznie za pomocą publicznej aplikacji. Za pomocą tej aplikacji producent rolny, korzystając z własnego Profilu Zaufanego, określa zakres i stopień strat spowodowanych przez suszę w uprawach rolnych w swoim gospodarstwie rolnym.

Aplikacja na rok 2022 jest dostępna pod adresem: https://www.gov.pl/web/rolnictwo/szacowanie-suszy-od-2020-r lub po wpisaniu w przeglądarce internetowej hasła Zgłoś szkodę rolniczą. Sporządzanie protokołu odbywa się wyłącznie przez aplikację, tzn. bez udziału komisji gminnych szacujących straty, powołanychzarządzeniami właściwego miejscowo Wojewody.

Czytaj więcej: Zgłoś szkodę rolniczą