INFO

Plac Rynek 1/1,
11-510 Wydminy

Kategoria:

W dniach 0d 28.06 do 01.07 2018 r. gościliśmy w Gminie Wydminy Przedstawicieli Gminy Arendsee z Niemiec: Burmistrza Miasta Arendsee Pana Norman Klebe, Przewodniczącego Rady Miejskiej, Pan Dieter Bolle, Wiceprzewodniczącego Grupy DIE LINKE i Przewodniczącego komisji ds. Społecznych, Thomas Schlicke, Przewodniczącego grupy Wspólnej Grupy, Uwe Walter, Burmistrza Fleetmark, Panią Angelika Muhabek, Ministerstwo Rolnictwa, Środowiska i Energii Saksonii-Anhalt, Sprawy UE i współpracy międzynarodowej, Pana Mathias Willenbockel.

Czytaj więcej: Delegacja Niemiecka w Gminie Wydminy
Kategoria:

W dniach 15-18 września br. delegacja z Urzędu Marszałkowskiego w Olsztynie oraz Urzędu Gminy Wydminy wizytowała w ramach Dożynek 2017 w Magdeburgu (Saksonia-Anhalt, Niemcy).

Podczas delegacji, dzięki wsparciu Ministerstwa Środowiska, Rolnictwa i Energii kraju związkowego Saksonia-Anhat, w sobotę 16 września 2017 roku doszło do spotkania delegacji z Gminy Wydminy z przedstawicielami miejscowości Arendsee w Niemczech.

Delegatów przywitał Burmistrz miasta Arendsee Norman Klebe, Przewodniczący Rady Dieter Bolle, Członek Rady Jeans Reichardt, Wójt Fleetmarker Angelika Muhabbek oraz opiekun klasztoru Uwe Walter.

Przewodnicząca Rady Gminy Wydminy Grażyna Plato przekazała na ręce Burmistrza Arendsee Normana Klebe deklarację wyrażającą wolę budowy przyjacielskiej współpracy w zakresie kultury, oświaty, sportu i gospodarki. Mamy nadzieję, że uda nam się podpisać umowę współpracy i tym samym zaczniemy budować  partnerstwie relacje między naszymi równie pięknymi miejscowościami, tak jak w przypadku współpracy z miejscowością  Klewań na Ukrainie. 

Czytaj więcej: Współpraca międzynarodowa.