Stomil Olsztyn – LUKS ZSO Wydminy 2:1

Takim stosunkiem wygranych meczy, zakończyła się rywalizacja pomiędzy zespołami, w ogólnopolskim turnieju Pisa Young Stars 2019 (Barczewo, 11.05.2019). Mimo zwycięstwa z zespołem z Olsztyna w fazie grupowej, młodzi piłkarze z Wydmin, przegrali dwa kolejne zmagania w dalszym etapie rozgrywek. Na pocieszenie, tytuł najlepszego bramkarza turnieju, przypadł naszemu wychowankowi Kacprowi Grześkowiczowi.

 

Zmagania w fazie grupowej, barczewskiego turnieju pozwoliły przebiegały pod nasze dyktando, co pozwoliło na zajęcie pierwszego miejsca. Wygrane, z zespołami ze Szczytna, Jezioran, Bań Mazurskich i Olsztyna zapowiadały ciekawy występ w kolejnej rundzie. Na tym etapie rozgrywek, piętnaście zespołów zostało ponownie podzielone na dwie nowe grupy.

Młodzi adepci futbolu z Gminy Wydminy, długo utrzymywali wysoką pozycję w klasyfikacji końcowej turnieju. Przyczyniły się do tego kolejne zwycięstwa, najpierw z gospodarzami z Barczewa oraz z zespołem z Mrągowa. Niestety, przegraliśmy niespodziewanie kolejne spotkanie z zespołem Naki Olsztyn, co skomplikowało bardzo dobry dla nas układ tabeli w klasyfikacji końcowej. Na dodatek, po zwycięstwie z Olsztynkiem, przegrywamy dwa kolejne mecze z wychowankami olsztyńskiego Stomilu. Remis z Korszami, pozbawił nas szans na podium i zadecydował ostatecznie o zajęciu piątego miejsca na piętnaście ekip.

Wyróżnieniem dla zespołu przez organizatorów i trenerów, była nagroda indywidualna, która przypadła zawodnikowi LUKS Wydminy. Kolejne dwa wyróżnienia, króla strzelców i MVP, odebrali zawodnicy Stomilu.

Dzień później (12.05.2019), w kolejnej rundzie rozgrywek ligowych WMZPN w kategorii Orlik, młodzi piłkarze gościli na Stadionie Gminnym w Wydminach swoich kolegów z zespołów z Ełku, Giżycka i Białej Piskiej. Mimo zmęczenia sobotnimi zmaganiami, wychowankowie LUKS ZSO Wydminy wygrali trzy spotkania, umacniając się na drugim miejscu w tabeli i zapewniając sobie awans do półfinału mistrzostw województwa.

Znaczne rozprężenie, było widoczne podczas ostatniego turnieju fazy zasadniczej. Na stadionie przy ulicy 11-listopada w Ełku (19.05.2019), oglądaliśmy słaby i chaotyczny futbol w wykonaniu naszych zawodników. Oby najbliższe dwa tygodnie, pozwoliły na odpowiednie przygotowanie i dobre występy podczas Mini Mundialu w Dobrym Mieście (01.06.2019), gdzie zagramy w starszej kategorii U-12 oraz półfinale mistrzostw województwa WMZPN w kategorii Orlik (02.06.2019).

W sobotę 11 maja br. podczas XIX Wojewódzkich Jaćwieskich biegów przełajowych w Starych Juchach, bardzo dobrze zaprezentowali się wychowankowie naszego uczniowskiego klubu i uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Wydminach. Zwycięstwo drużynowe i doskonałe medalowe starty zaliczyli m.in. Filip Dziki, Jeremiasz Michałowski i Kacper Rogalski.

Dofinansowanie udziału młodych sportowców we współzawodnictwie sportowym, odbyło się ze środków przeznaczonych m.in. przez Gminę Wydminy.

                                                                                                                                                                                                             

Marek Ostrowski

Fot: Ewelina Ostrowska

Marek Ostrowski

{gallery}2019/Sport/14{/gallery}

 

Przewiń do góry