INFO

Plac Rynek 1/1,
11-510 Wydminy

Anna
Kategoria:

W Urzędzie Gminy Wydminy trwa nabór na rachmistrzów do Powszechnego Spisu Rolnego 2020. Zapraszamy mieszkańców do zgłaszania swoich kandydatur. Informujemy jednocześnie, że wynagrodzenie rachmistrza oblicza się jako iloczyn stawki 37 zł brutto i liczby przeprowadzonych bezpośrednich wywiadów z właścicielem gospodarstwa skutkujących prawidłowym spisaniem gospodarstwa (ustawa z dnia 31 lipca 2019 r. o powszechnym spisie rolnym w 2020 r.) Oprócz tego rachmistrz telefoniczny może zarobić 20 zł brutto za każdy przeprowadzony wywiad telefoniczny. Nabór trwa tylko do 8 lipca.

Czytaj więcej: ZOSTAŃ RACHMISTRZEM POWSZECHNEGO SPISU ROLNEGO
Anna
Kategoria:

Gmina Wydminy już wkrótce przystąpi do budowy Zielonego Zakątka – miejsca wypoczynku mieszkańców z łąką kwietną, ścieżką sensoryczną, altaną i ławeczkami zlokalizowanego w Wydminach przy ul. Giżyckiej. Wójt Gminy Wydminy Radosław Król przy kontrasygnacie Skarbnika Gminy Wydminy Krystyny Truchan podpisał umowę na dofinansowanie inwestycji z Marszałkiem Województwa Warmińsko-Mazurskiego Sylwią Jaskulską. Sfinalizowanie umowy miało miejsce 3 lipca 2020 r. w giżyckiej Ekomarinie z udziałem Przewodniczącego Rady Gminy Wydminy Waldemara Samborskiego.

Czytaj więcej: UMOWA NA ZIELONY ZAKĄTEK PODPISANA
Anna
Kategoria:

Mazurski Związek Międzygminnego - Gospodarka Odpadami z siedzibą Giżycku wydłuża termin składania wniosków do udziału w programie usuwania folii rolniczych i innych odpadów pochodzących z działalności rolniczych do 17 lipca 2020r.

Czytaj więcej: DOFINANSOWANIE USUWANIA FOLII ROLNICZYCH I INNYCH ODPADÓW POCHODZĄCYCH Z DZIAŁALNOŚCI ROLNICZEJ -...
Anna
Kategoria:

Ochotnicza Straż Pożarna w Ostrem na Żywiecczyźnie wygrała przetarg ogłoszony przez Wójta Gminy Wydminy na sprzedaż pożarniczego samochodu terenowego Ford Ranger DC 2,5 TDCI (rok prod. 2008) użytkowanego przez OSP Wydminy przez 6 lat. Wylicytowana kwota to 46 100 zł.

Uroczyste przekazanie samochodu miało miejsce 3 lipca 2020 r. Prezes OSP w Ostrem Marek Wojtusiak oraz druhowie pokonali ponad 600 km, by odebrać nowy nabytek.

Samochód sprawował się nienagannie w Wydminach. Niech równie dobrze służy druhom ze Śląska w walce z niebezpiecznym żywiołem.