Sukces Wakacyjnej Akademii Orlika – Wydminy 2019

Koniec wakacji, to czas podsumowania działań realizowanych w ramach aktywizacji sportowej mieszkańców gminy i licznie przybyłych rodaków, którzy z Wydminami związali swoje letnie plany sportowe. Głównym kierunkiem działań na Orliku był rozwój młodych adeptów piłki nożnej, którzy mieli możliwość udziału w systematycznych zajęciach treningowych oraz specjalnej atrakcji w postaci Letniego Obozu Sportowego zorganizowanemu przy współpracy z Ministerstwem Sportu i Turystyki.

 

Tygodniowy wyjazd (28.07-03.08.2019) do Jurgowa w powiecie tatrzańskim, wpisywał się w cykl przygotowań do udziału w rozgrywkach I – ligi wojewódzkiej Warmińsko Mazurskiego Związku Piłki Nożnej w kategorii Młodzik. Inicjatywa, wsparta przez fundusze samorządowe i ministerialne oraz uczniowski klub sportowy działający przy Zespole Szkół Ogólnokształcących w Wydminach i rodziców młodych uczestników, oprócz walorów czysto sportowych pozwoliła na integrację rówieśniczą i zwiększanie wiedzy nt. bezpieczeństwa w górach.

            Atrakcję wyjazdu stanowiły piesze wycieczki, które rozpoczęły się od wejścia na miejscową Czarną Górę i zapoznanie się z panoramą Tatr. Kolejne dni pozwoliły na wyprawy do Doliny Kościeliskiej i Jaskini Mroźnej, zdobywanie Trzech Koron – najwyższego szczytu Pienin Środkowych oraz kilkugodzinny marsz nad Morskie Oko. Oprócz blisko 100 kilometrów pieszych wycieczek, nie zabrakło czasu na treningi piłki nożnej oraz mecze sparingowe z lokalnymi zespołami ZAWRAT Jurgów. Udało się również znaleźć czas na pamiątkowe zdjęcia i zwiedzanie zakopiańskich Krupówek oraz regenerację w aquaparku.

Gorące podziękowania za pomoc organizacyjną składamy Panu Przemysławowi Głaszewskimu naszemu Instruktorowi Turystyki, a także właścicielom Pensjonatu Anna Chowaniec w Jurgowie za miłą i rodzinną atmosferę oraz kuchnię, która pozwalała szybko zapominać o trudnościach związanych z treningiem.

            Wakacyjna Akademia Orlika w Wydminach, to również wsparcie organizacyjne oraz wspólne zajęcia z młodymi piłkarzami, którzy gościli na letnich obozach sportowych (Akademia Piłkarska 2017 z Gołdapi i Bań Mazurskich, Mini Soccer Academy z Mrągowa, UKS Rona 03 Ełk, MUKS Gol Giżycko). Nie zabrakło również zajęć dla Seniorów w ramach ogólnopolskiej akcji „Seniorzy na Orliki”, których podsumowaniem będą konsultację z dietetykiem oraz wrześniowa Senioriada, która zostanie sfinansowana we współpracy z Fundacją Orły Sportu. Dopełnieniem aktywizacji społecznej na wydmińskim orliku są niedzielne rozgrywki dla młodzieży i dorosłych oraz wspieranie prac grupy wolontariackiej.

Dofinansowanie udziału młodych sportowców we współzawodnictwie sportowym, odbyło się ze środków przeznaczonych m.in. przez Gminę Wydminy.

                                                                                                                       Marek Ostrowski, Ewelina Ostrowska

Fot: Marek Ostrowski, Ewelina Ostrowska

{gallery}2019/Sport/21{/gallery}

 

Przewiń do góry