Tadeusz Płużański w gminie Wydminy

Tadeusz Płużański 19 kwietnia b.r. w gminie Wydminy rozpoczął swoją wizytę od oddania hołdu żołnierzom NZW pochowanym na cmentarzu w Orłowie. Następnie w kościele w Wydminach odbył się interesujący wykład na temat „Żołnierze Wyklęci i ich oprawcy”. Wszyscy zebrani po zakończeniu spotkania mieli możliwość uzyskania dedykacji od autora książek. Największym zainteresowaniem cieszyła się książka „Bestie” t-1 i t- 2. Na zakończenie wizyty w naszej gminie Tadeusz Płużański złożył kwiaty pod pomnikiem Niezłomnych Żołnierzy Wyklętych w Wydminach.

W spotkaniu uczestniczyli również wójt gminy Wydminy Radosław Król, zastępca wójta Maria Dolecka, przedstawiciele Stowarzyszenia Przyjaciół Sucholasek „Teraz Sucholaski” oraz Stowarzyszenia Pamięci Żołnierzy Wyklętych „Gajrowskie”.

Organizatorem spotkań na Mazurach z Tadeuszem Płużańskim był Ruch Społeczny im. Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego koło w Giżycku.

Tadeusz Płużański jest historykiem, pisarzem i publicystą – specjalistą od powojennej historii Polski. Autor bestsellerowej książki „Bestie”, wyróżnionej w 2012 r. przez kapitułę nagrody literackiej im. Józefa Mackiewicza.

{gallery}kultura/tadeusz_pluzanski_spotkanie{/gallery}

Przewiń do góry