QUEST WOKÓŁ JEZIORA GAWLIK Z TELEDYSKIEM

Serdecznie zapraszamy na wyjątkowy quest rowerowy „Przygoda z duchem” wiodący wokół Jeziora Gawlik. Dedykowana rowerzystom gra terenowa rozpoczyna się w Gawlikach Wielkich w pobliżu sklepu spożywczego, opodal zjazdu na Lipowo. Uczestnicy zabawy podążając wzdłuż brzegu Jeziora Gawlik odkrywają największe atrakcje najbliższej okolicy   i przeżywają liczne przygody.

 Zanim wyruszymy w drogę warto obejrzeć teledysk questu „przygoda z duchem”:

Quest „Przygoda z duchem”

Pobierz ulotkę questu „Przygoda z duchem”

ulotka str. 1

ulotka str. 2

Na terenie objętym działaniem Stowarzyszenia Lokalna Grupa Rybacka „Wielkie Jeziora Mazurskie” powstało łącznie dziewięć ścieżek questingowych. Łącznie ponad 60 km tras pieszych, rowerowych oraz pierwszy na świecie Quest Houseboat’owy.

Dzięki nowo powstałym questom, w czasie wędrówek z narratorami, można dowiedzieć się m.in. „Co kryją mazurskie lasy” (Pozezdrze), a także zgłębić „Mazurską opowieść śladami tajemniczego sołtysa” (Marcinowa Wola). Dla ciekawych tutejszej fauny i flory oraz ukrytych w gąszczu zieleni przejść powstał w Kruklankach quest pt. „Kruk to mądry ptak, on Cię przeprowadzi przez tajemny szlak”. Miłośników zabytków architektury zainteresują „Skarby Srokowa”, po zdobyciu których będą mogli udać się do Zabrostu Wielkiego, tuż przy granicy z Rosją, by spróbować „Ocalić od zapomnienia” niezwykłą wieś historyczną założoną w XVI wieku jako wieś szlachecką z dworem, która została wzniesiona według projektu berlińskiego architekta Karla Kujatha w ramach odbudowy po I wojnie światowej. Sympatycy rowerowych wycieczek będą mogli przeżyć niezwykłą „Przygodę z duchem” w Gawlikach Wielkich jadąc wzdłuż linii brzegowej Jeziora Gawlik. Wśród przygotowanych questów znajdzie się również coś dla wielbicieli starych fotografii – spacer przez „Wilkasy wczoraj i dziś” przybliży nam historię miejscowości i jej mieszkańców. By odkryć ślady historii i obecności na tym terenie Krzyżaków, czy Galidów, warto wybrać się w Rynie na „Wędrówkę na styku historii”. Dla spragnionych wrażeń na mazurskich jeziorach czeka przygoda „Nad świętym jeziorem”, którą można przeżyć na pokładzie Houseboat’a, dzięki czemu możliwe będzie poznanie historii Ogonek z innej perspektywy.

Serdecznie zapraszamy do korzystania!

Ulotki questowe dostępne są w biurach LGR „Wielkie Jeziora Mazurskie” (Wilkasy      i Węgorzewo), u opiekunów questów oraz do pobrania na stronach internetowych( Mazury LGR, Questing). Możliwa jest również realizacja questów dzięki aplikacji mobilnej questing.pl do pobrania w sklepie Play lub Apple Store.

Quest powstał z inicjatywy Stowarzyszenia Lokalna Grupa Rybacka „Wielkie Jeziora Mazurskie”, w ramach projektu pn. „Questingowy Projekt Współpracy”, realizowanego    w ramach poddziałania 19.3 „Przygotowanie i realizacja działań w zakresie współpracy z lokalną grupą działania” objętego PROW na lata 2014-2020.

Partnerami projektu są, obok LGR „Wielkie Jeziora Mazurskie”, dwie lokalne grupy działania: Stowarzyszenie LGD „Krzemienny Krąg” z województwa świętokrzyskiego oraz Lokalna Grupa Działania „Łączy Nas Kanał Elbląski” z województwa warmińsko – mazurskiego.

Nagranie wykonane w ramach projektu zrealizowanego przez LGR „Wielkie Jeziora Mazurskie”, dofinansowanego z PROW 2014-2020. „Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie”.

Tytuł operacji: „Promocja operacji zrealizowanych w ramach PROW 2014-2020 na obszarze LGR „Wielkie Jeziora Mazurskie” Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 – Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi” Operacja współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Schematu II Pomocy Technicznej „Krajowa Sieć Obszarów Wiejskich” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020”.

Przewiń do góry