Testy piłkarskie w czołowych akademiach piłki nożnej w kraju

W ostatnim tygodniu, kilku wychowanków LUKS ZSO Wydminy uczestniczyło
w sprawdzianach umiejętności sportowych i mentalnych w takich zespołach jak Olimpia Grudziądz, Stomil Olsztyn, Wisła Płock i Jagiellonia Białystok. Kolejne sprawdziany odbędą się w Olimpii Elbląg i Wigrach Suwałki. Być może, przy wsparciu sympatyków naszego zespołu, uda się spełnić marzenia wielu chłopaków z Mazur i wziąć udział w testach pozwalających na grę w Legii Warszawa.

            Ostatnia konferencja trenerska Warmińsko Mazurskiego Związku Piłki Nożnej w Ostródzie
(4-5.12.2021) z udziałem Marka Śledzia i Marcina Salamona, pokazała jak wartościowym jest również proces szkoleniowy w Rakowie Częstochowa. Rozłożenie aspektów taktycznych na czynniki pierwsze, pozwala z optymizmem patrzeć na rozwój tego podmiotu na forum kraju, ale również i Europy.

            Nasi wychowankowie, skrupulatnie przygotowywali się do jak najlepszych występów. Jednym
z elementów wsparcia mentalnego było uczestnictwo we współzawodnictwie z zawodnikami ze starszych z roczników. Pierwszym sprawdzianem, był finał województwa ogólnopolskiego turnieju LZS Piłkarska Kadra Czeka U14 rozgrywany na Stadionie Miejskim w Mrągowie (06.11.2021). W ostatniej chwili z walki o medale wycofała się ekipa z Olecka. Problemy zdrowotne naszych wschodnich sąsiadów, postanowiłem zrekompensować wystawiając dwa zespołu z naszej ekipy. Szkoleniowy charakter oraz gra z zawodnikami starszymi, nie stawiał nas w gronie faworytów. To podejście w perspektywie naszego występu okazało się delikatnym błędem. Po pierwszych meczach z zespołami z Barczewa (1:1)
i Lidzbarka Warmińskiego (1:0) udowodniliśmy, że możemy walczyć o strefę medalową. Niestety przegrane w drugich kolejkach fazy grupowej, pozbawiły nas szans udziału w meczach półfinałowych. Gdybyśmy grali jednym zespołem to w konfrontacji z ekipą z Mrągowa, mielibyśmy ogromne szanse na zdobycie trzech punktów i zakończenie rozgrywek z medalem imprezy o randze wojewódzkiej. Tego dnia, poza zasięgiem antropometrycznym był zespół z Białej Piskiej, który wygrał awans do finału centralnego. Na szczęście, mimo straty miejsca na podium oraz nagrody finansowej ufundowanej przez partnera sportowego imprezy firmę RGOL, nasze zespoły miały możliwość rozegrania większej liczby meczy. Dobra i bardzo dobra gra z pewnością poprawiła nastawienie względem swoich możliwości
i umiejętności a to tego dnia było najważniejsze.

Kolejne sprawdziany nastąpiły już dwa tygodnie później, podczas imprez wojewódzkich Zimowego Pucharu WMZPN w Bartoszycach (20.11.2021) oraz turnieju futsal w Barczewie (21.11.2021). Oba starty
w kategorii U14 ponownie miały charakter szkoleniowy i w obu byliśmy bardzo blisko sprawienia niespodzianek. Po wysokim zwycięstwie nad ekipą Legii Bart Bartoszyce, która ograła wcześniej zespół Vęgorii Węgorzewo, musieliśmy nieco niespodziewanie pogodzić się z porażką z zespołem znad Węgorapy. Po zakończeniu trzech spotkań, każdy z zespołów miał na koncie po jednym zwycięstwie
i porażce. Bilans bramkowy dał nam drugą lokatę w eliminacjach regionalnych. Dzień później, mieliśmy okazję pracowania nad techniką gry podczas pierwszego w tej rundzie turnieju halowego.
W barczewskich zmaganiach, w swojej czterodrużynowej grupie, zajęliśmy pierwsze miejsce trafiając
w ćwierćfinale na czwartą ekipę z grupy A. Pechowe rozstrzygnięcie spowodowało, że wygrany mecz zremisowaliśmy a następnie przegraliśmy z rzutach karnych. Kolejne dwa zwycięstwa pozwoliły już tylko na wygraną w finale B i zajęcie odległego piątego miejsca. Pocieszeniem po nienajlepszych weekendowych występach, była wizyta trenerów Mobilnej Akademii Młodych Orłów, którzy przeprowadzili zajęcia doskonalące grę 1×1 i 2×2 w obronie. Obaj trenerzy, którzy prowadzą również zespoły kadr wojewódzkich WMZPN powołali na konsultację szkoleniową w Mrągowie (01.12.2021) jednego z naszych wychowanków z kategorii U12.

Tydzień później wystąpiliśmy przed własną publicznością w finale powiatowym SZS w piłce nożnej
6-osobowej oraz futsal w dwóch kategoriach U14 i U12 (Wydminy, 27.11.2021). W starszej kategorii zaliczyliśmy wpadkę na boisku otwartym przegrywając z zespołem z Wilkas i odpadając z tegorocznej edycji rozgrywek. Na szczęście, kilka minut później pewnie ograliśmy ten sam zespół w warunkach sali sportowej, gdzie mimo gorszych warunków fizycznych przeważaliśmy w pozostałych aspektach istotnych z perspektywy futbolu. Cieszy awans w wersji futsal, do którego podwójny awans dołożyli młodsi koledzy, którzy zarówno na śniegu jak i na parkiecie przeważali nad kolegami znad Niegocina.

            Kolejnego dnia nasi podopieczni udali się na testy sportowe do Grudziądza i Olsztyna (28.11.2021), w dniach 2-4 grudnia mieli okazję udziału w sprawdzianach w Płocku, natomiast 5 grudnia br. udali się do stolicy Podlasia. Jakie będą sportowe wyniki tych wizyt, dowiemy się za kilka tygodni. Przed nami jeszcze prawdopodobny udział w badaniach wydolnościowych w Instytucie Sportu w Warszawie oraz wizyty
w salach sportowych w Barczewie (12.12.2021) U12 i Olsztynie (12.12.2021) U14 oraz  Lidzbarku Warmińskim (19.12.2021) U13.

{gallery}2021/inne/36{/gallery}

Przewiń do góry
Skip to content