Turniej Skata.

W czwartkowe popołudnie, 25 sierpnia w Ośrodku pod Bocianem w Wydminach, Zastępca Wójta Gminy Wydminy Pani Maria Dolecka miała przyjemność wręczenia Pucharu Wójta Gminy Wydminy w turnieju „Skata”. Skat jest popularną na Śląsku grą karcianą, znaną również pod nazwą „śląski brydż”. Uczestnicy imprezy otrzymali nagrody za zajęcie I, II i III miejsca, nagrodę dla najstarszego zawodnika oraz nagrodę dla najgorszego zawodnika tegorocznego spotkania.  Wyróżnieni zawodnicy otrzymali statuetki w kształcie mazurskich ryb, które niewątpliwie zostaną piękną pamiątką z tego spotkania.

 

                Podczas ośmiodniowego pobytu na mazurach, uczestnicy zawodów spędzali swój czas nie tylko na grach turniejowych. Mieli okazję zwiedzić najpiękniejsze miejsca w okolicy, wybrać się w rejs po mazurskich szlakach wodnych, a wieczorami spędzić czas przy ognisku w niemalże rodzinnej atmosferze.

                Spotkanie organizowane było przez Państwa Ostrowskich, właścicieli ośrodka, którzy od kilkudziesięciu lat zapraszają tu turystów ze Śląska. 

{gallery}2017/wojt/06{/gallery}

Przewiń do góry
Skip to content