Trwa końcowe odliczanie do startu biegu Borecka Łękuk Trail. Impreza odbędzie się 20-go listopada na terenie Puszczy Boreckiej, a główną areną zmagań zawodników z całej Polski będzie Folwark Łękuk w Gminie Wydminy. 

Biegacze będą rywalizować na trzech dystansach; Dubinek 13,5km, Wolisko 21km i Litygajno 50km. Na listach startowych jest ponad dwieście nazwisk, ale zapisy ciągle są otwarte i w każdej chwili można dołączyć do grona uczestników. Wystarczy wejść na stronę www.boreckatrail.pl i dokonać rejestracji. Na biegaczy czeka wiele atrakcji; ręcznie robione, gliniane medale, koszulki, i opaski,  a na mecie wyśmienita mazurska kuchnia. W przeddzień startu odbędzie się otwarta konferencja, której gośćmi będą: Katarzyna Zubowicz, aktualna Mistrzyni Polski w maratonie na wózkach, Rafał Kot – Góral z Mazur,  trzykrotny zwycięzca Biegu Siedmiu Szczytów 240km, Darek Strychalski, niepełnosprawny biegacz, uczestnik Badwater Ultramarathon, Tadeusz Dziekoński – legendarny atestator tras biegowych w kraju i na świecie z imponującym dorobkiem ponad 300 przebiegniętych maratonów, Krzysztof Przyłucki – właściciel Folwarku Łękuk, doświadczony zawodnik Adventure Race, miłośnik biegów ultra.

Weekend w Puszczy Boreckiej zapowiada się imponująco. Wszystkie szczegóły dostępne są na stronie www.boreckatrail.pl oraz na profilu Facebook Borecka Łękuk Trail. 

Borecka Łękuk Trail jest dofinansowany ze środków finansowych Gminy Wydminy.

Przewiń do góry
Skip to content