Turniej na czwórkę z plusem.

Okres ferii zimowych to czas odpoczynku od nauki, który można świetnie spożytkować na aktywność ruchową. Młodzi sportowcy z Wydmin po serii treningów i sparingów z UKS Rona 03 Ełk mieli możliwość uczestniczenia w ogólnopolskim turnieju piłki nożnej w Korszach a za kilka dni zmierzą się z wychowankami zespołu Ekstraklasy Jagielloni Białystok.

 

            Pierwszy tydzień treningów, zakończył się turniejem w hali sportowej Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Wydminach. Po kilku dniach odpoczynku, młodzi sportowcy mieli możliwość ponownego spotkania z ekipą z Ełku na sparingu w Olecku. Wyjazd, który został zakończony wyprawą do Aquaparku dodał zespołowi nowych sił.

Ostatni dzień ferii, to sprawdzian zespołu U-9/8, który uczestniczył w rozgrywkach w Korszach. Wydmińscy piłkarze, mimo braków kadrowych zaprezentowali się przyzwoicie. Spotkania z takimi zespołami jak Wigry Suwałki, Kormoran Ostrołęka, AP Ostrów Mazowiecki, Mini Soccer Mrągowo i MKS Korsze to zawsze cenna lekcja futbolu oraz możliwość pokazania swoich umiejętności. Ale przede wszystkim jest to wzmocnienie pewności siebie i poznanie nowych kolegów i koleżanek. Zdecydowana przewaga pierwszego zespołu z Suwałk i Mrągowa, wyrównane boje w potyczce z ekipami z województwa mazowieckiego i podlaskiego oraz zwycięstwa z drugą drużyną I – ligowca z Suwałk i gospodarzem MKS Korsze to bilans tego dnia.

            Najbliższy weekend, upłynie na dwóch istotnych wydarzeniach dla uczniów Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Wydminach. Pierwszy z nich to wojewódzki turniej Mazury Winter CUP 2018 w Mrągowie. Podczas tych zawodów swoje umiejętności zaprezentują wychowankowie Sport z Kulturą z zespołów B i C. Rywalami będą BUKS Barczewo, PISA Barczewo, MUKS GOL Giżycko oraz gospodarze z Mini Soccer Mrągowo. Zespół A, będzie miał nie lada gratkę w postaci udziału w międzynarodowych rozgrywkach w ramach Jagiellonia Winter CUP 2018 w Olecku. Dwudniowe zmagania
w hali LEGA to mecze z takimi akademiami jak Jagiellonia Białystok, Wigry Suwałki, Pogoń Siedlce, Talent Białystok, AMP Białystok, APN Ostrołęka, Baltika Kaliningrad, Dainava Alytus, Gelezinis Vilkas Vilnius, Tauras Kaunas, Gargzdu Banga, Spurtas Vilnius i Zalgiris Kaunas.

           

   Marek Ostrowski

Fot: Paweł Dziki

{gallery}2018/sport/01{/gallery}

Przewiń do góry