Turniej Piłki nożnej w Gawlikach Wielkich dla „Żołnierzy Niezłomnych”

Cztery godziny niezłomnych walk dla „Żołnierzy Niezłomnych”

Sześć drużyn, ponad 50 piłkarzy i mnóstwo sportowych emocji. W sobotę 19-go b.r. w Gawlikach Wielkich odbył się wielkanocny piłkarski turniej „Pamięci Żołnierzy Niezłomnych”.

Ponad 50 piłkarzy z całego powiatu zmierzyło się ze sobą w sobotnim wielkanocnym turnieju „Pamięci Żołnierzy Niezłomnych”, rozegranym na Orliku w Gawlikach Wielkich. – Idea jest taka, żeby w przedświątecznym, wiosennym czasie, poprzez sport, skłonić do refleksji nad  niepodległościowymi czynami żołnierzy niezłomnych – tłumaczy Robert Wieliczko, organizator.


Chociaż bliska zeru temperatura raczej  nie sprzyjała uprawianiu sportu, nie zabrakło emocji, dobrej, sportowej rywalizacji  i boiskowej nieustępliwości, na szczęście jednak – mimo walecznej, niezłomnej,  postawy piłkarzy  na boisku – obyło się bez …złamań i poważniejszych urazów. Na placu gry stawiło się 6 ekip: miejscowe Gawlik Arena i Gawlik Kolonia, Jankes Grądzkie, wydmińscy Oldboye a także Policjanci i przyjaciele oraz Centerpasz z Giżycka. Turniej otworzyła Sekretarz Gminy Alina Romanowicz a Przewodnicząca Rady Gminy Grażyna Plato życzyła piłkarzom satysfakcji z gry i zwycięstwa. Zanim zaczęły się gry, zawodnicy i kibice mieli okazję obejrzeć efektowny i przyjemny dla oka pokaz zumby w wykonaniu miejscowych pań. Po ponad czterech godzinach gier, przerywanych  na posilenie się ciastem i rozgrzanie gorącą herbatą, przyszedł czas na finał. Zmagania zakończyły się zwycięstwem drużyny Centerpasz z Giżycka. Dobrze spisywała się drużyna gospodarzy – miejscowa Gawlik Arena, po niezłej grze, dotarła aż do finału, w którym jednak musiała uznać wyższość gości, choć wcześniej pokonała ich w otwierającym turniej meczu grupowym. Po bramce Piotra Pawlika w ostatnich minutach to giżycczanie cieszyli się z końcowego sukcesu. – Takie turnieje to świetna sprawa – mówi Kamil Motyl z Gawlik Areny. – Bo to okazja, żeby pograć w trochę większym gronie niż zazwyczaj i sprawdzić się na tle innych. Oby więcej takich imprez.
W meczu o trzecie miejsce spotkali się wydmińscy oldboye i giżyccy policjanci – lepsi okazali się ci pierwsi, po zaciętym meczu wygrywając 4:2 Jak zapewniają organizatorzy – kolejny taki turniej za rok.

{gallery}gawlik{/gallery}

 

Przewiń do góry