Turniej piłki nożnej Żaków o Puchar Burmistrza Mikołajek.

Najmłodsi i wcale nie najsłabsi okazali się młodzi piłkarze z Wydmin podczas turnieju piłki nożnej chłopców z rocznika 2007 i młodszych. Mecze kontrolne rocznika 2008 Sport z Kulturą ZSO Wydminy pozwalają z nadzieją patrzeć na rozwój futbolu wśród najmłodszych mieszkańców. Nieco słabiej wypadli ich młodsi koledzy, którzy musieli jednak mierzyć się ze zdecydowanie starszymi kolegami.

W kadrze Sport z Kulturą mogliśmy oglądać tylko jednego dziewięciolatka, którym był kapitan Dominik Romanowski. Braki kadrowe wspierali młodsi o rok (rocznik 2008): Piotr Pośrednik, Krystian Kuźmiński, Bartosz Rolnik, Oliwier Perdion i Dawid Waleriański. Skład uzupełnili chłopcy z roczników 2009 i 2010: Jeremiasz Michałowski, Jan Konopko, Wiktor Ostrowski i najmłodszy w ekipie Filip Dziki.

 

W pierwszym meczu zawodnicy tworzący trzon zespołu (rocznik 2007 i 2008) prowadzili pewnie z zespołem Żagiel Piecki 2:0. Po zmianie zastosowanej przez trenera na młodszych kolegów, duża różnica wieku powodowała ułatwienie w dostępie do akcji ofensywnych kolegów z Piecek i mecz zakończył się wynikiem 2:3. Kolejnym spotkaniem był mecz z późniejszym tryumfatorem turnieju, zespołem giżyckiej Mazurii. Kiedy z boiska schodzili chłopcy ośmioletni wynik meczu wynosił 1:2. Kilka minut później chłopcy z Giżycka dołożyli kolejne dwie bramki. Ostatni mecz grupowy, z pierwszym zespołem z Mikołajek, zakończył się remisem 1:1 a reprezentacja Wydmin zagrała ponownie w systemie zmiany całego zespołu. Trzecie miejsce w grupie, w kolejnej fazie turnieju skojarzyło nas z drugim zespołem gospodarzy. Starsza drużyna z Wydmin, strzeliła pięć goli nie tracąc żadnego a ich młodsi koledzy dorzucili w końcówce spotkania jeszcze jedno trafienie. W ostatnim meczu, zagraliśmy z zespołem z Orzysza. Kolejny mecz, mocno eksperymentalny w wykonaniu trenera, zakończył się minimalną porażką 1:2. Na uwagę zasługuje jednak fakt, że nasi chłopcy zdecydowaną część meczu atakowali bramkę przeciwnika a stracone gole padały z kontrataków, z którymi musiał sobie radzić grający na co dzień w polu kapitan zespołu Dominik Romanowski, który tym razem pełnił również funkcję lotnego bramkarza.

Turniej bardzo udany pod kątem szkoleniowym ale również pod kątem uczestników o co postarali się organizatorzy i przedstawiciele samorządu Mikołajek. Wiele goli i ciekawe mecze, konkurs dla trenerów, bezpłatny bufet i liczne nagrody zapewniły udane wrażenia nie tylko sportowe. Cieszy fakt, zagarnięcia statuetki najlepszego bramkarza turnieju przez Krystiana Kuźmińskiego, który rozgrywał swoje mecze również jako zawodnik pola. Turniej został rozegrany 28 lutego br. w Mikołajkach.

W ciągu najbliższych dni zawodnicy LUKS Sport z Kulturą ZSO Wydminy rozegrają jeszcze kilka turniejów eliminacyjnych i towarzyskich. Pierwsze dwa to eliminacje mistrzostw województwa WMZ LZS w halowej piłce nożnej szkół gimnazjalnych (09.03.2016) i szkół podstawowych (10.03.2016), które zostaną rozegrane w hali Sportowej Zespołu Szkół ogólnokształcących w Wydminach. Dalej turnieje towarzyskie: U-11/10 w Giżycku (12.03.2016), U-14/13 w Ełku (20.03.2016) i U-8/7 w Węgorzewie (19.03.2016). Ostatni turniej pozwoli na sprawdzenie kolejnych zawodników, którzy mają szansę kontynuowania szkolenia pod szyldem Akademii Piłkarskiej Grassroots Wydminy, w której trenować będzie dwunastu chłopców z roczników 2008 i 2009.

 

{gallery}turniej_futsal0316{/gallery}

Marek Ostrowski

Zdjęcia – Julia Pośrednik

Przewiń do góry