Turnieje piłki siatkowej z cyklu Kinder + Sport

W grudniu ruszył długo wyczekiwany pierwszy z cyklu turniej Kinder + Sport. W Kętrzynie rywalizację rozpoczęły dziewczęta. Niestety przypadło to na okres dużej zachorowalności wśród dzieci, w związku z czym wiele drużyn nie przyjechało. Wśród wydminianek na 5 zespołów pojechał jedynie 1. Dziewczęta w grupie przegrały jeden mecz, co dało im awans do 1/16 z drugiej pozycji. Tu trafiły na zespół Truso Elbląg. Spotkanie choć zacięte i wydminianki włożyły w nie dużo wysiłku to jednak nie udało się go wygrać i pozostać w dalszych rozgrywkach. Był dobry start dziewcząt, teraz wiemy nad czym jeszcze popracować do kolejnego turnieju. Mamy również nadzieję, że wszystkie drużyny będą mogły wziąć udział w zawodach, które odbędą się już w styczniu, tym razem w Ełku.

W styczniu po raz kolejny wydminiacy mieli możliwość sprawdzenia swoich umiejętności z zespołami z całego województwa podczas turnieju Kinder + Sport. Gospodarzem zawodów był Ełk.  Tym razem spośród dziewcząt wszystkie z 5-ciu zespołów reprezentujących Wydminy mogły zmierzyć swoje siły w kategorii „2”.  Każda z zawodniczek, mimo wzlotów i upadków,  w meczach grupowych pokazała się z dobrej strony pokazując wolę walki o każdy punkt i determinację. Pomimo, że żadnej z drużyn nie udało się dostać do rozgrywek o najwyższe podium mocną stroną była coraz regularniejsza zagrywka i gra „kombinacyjna”. To wszystko jest efektem ciężkiej pracy na treningach. Chłopcy natomiast po świetnej grze w grupach i awansie do 1/8 finału odpadli z rozgrywek  i zakończyli zmagania  poza 10. Wydminiacy wykazali się, podobnie jak koleżanki, dobrą zagrywką ale i również dobrze przemyślanymi zagraniami by utrudnić grę przeciwnikowi.

Zarówno dziewczęta jak i chłopcy zniechęcają się, wręcz przeciwnie mają większą motywację do dalszej pracy i zdobycia wyższych pozycji w kolejnych rozgrywkach.

A oto nazwiska reprezentantów: Julia Dąbrowska, Zosia Badowska, Zuzia Jerzykowska, Natalia Własiuk, Ola Malinowska, Maja Czobot, Maja Kordowska, Martyna Naumowicz, Iza Czeszkiewicz, Lena Danilewicz, Nadia Piaskowska, Witek Zubowicz, Olek Kurzyna, Marcel Polak, Szymon Wojciechowski, Janek Lipowczan.

Trenerzy Kamila Pałamasz i Jarosław Binik.

Przewiń do góry
Skip to content