Uczniowie z Gminy Wydminy wicemistrzami województwa WMZ LZS w halowej piłce nożnej U-13

Po dwóch tygodniach eliminacji, wychowankowie LUKS Sport z Kulturą ZSO Wydminy wystąpili w turnieju finałowym, który odbył się 27 marca br. w hali Ośrodka Sportu i Rekreacji w Jezioranach. Po bardzo dobrych i dobrych występach, zdobyliśmy srebrny medal. W walce o tytuł mistrzowski ustąpiliśmy ekipie Gminy Lubawa, pozostawiając za sobą 31 kolejnych gmin, które zgłosiły się do tegorocznej edycji turnieju.

 

W pierwszym etapie na poziomie gminnym, wyłoniliśmy reprezentację złożoną z wychowanków LUKS Sport z Kulturą ZSO Wydminy z zawodników U-11. Mimo różnicy wieku, młodzi sportowcy dzielnie spisywali się na kolejnym poziomie rozgrywek, który odbył się 13 marca 2019 roku w Węgorzewie. Awans z drugiego miejsca, pozwolił na możliwość organizacji półfinału mistrzostw województwa w hali Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Wydminach. Obiekt, o którego rewitalizację i remont walczą m.in. młodzi sportowcy podczas licznych występów w kraju i za granicą, jest szczęśliwą areną, która daje możliwości rozwijania pasji sportowych wielu uczniów i mieszkańców Gminy Wydminy. Na turniej w Wydminach (22.03.2019) postanowiłem skorzystać z pomocy uczniów Szkoły Podstawowej w Gawlikach Wielkich i Wydminach, którzy w przeszłości reprezentowali barwy LUKS ZSO Wydminy. Trzech zawodników z kategorii U-13 pozwoliło na zwiększenie wartości mentalnej zespołu oraz zajmowało się wyrównaną rywalizacją w aspektach motorycznych. Na własnym terenie, ponownie zajmujemy drugą, premiowana awansem pozycję i uzyskujemy awans do najlepszej szóstki w województwie.
Turniej w Jezioranach (27.03.2019) od początku przebiega przy bardzo dobrej organizacji ośrodka sportu, szkoły i samorządu lokalnego. Młodzi sportowcy mają okazję poczuć atmosferę finału i zwiększyć chęci do ciągłej pracy nie tylko na boisku, ale również w szkole.
W pierwszym spotkaniu, pokonujemy Gminę Węgorzewo 1:0 a kilka minut później przegrywamy bardzo niespodziewanie 1:2 z zespołem Lubomino. Kolejny mecz to pełna rehabilitacja i rozprawienie się 2:0 z zespołem gospodarzy, który tydzień wcześniej pozbawił nas wygranej przed własną publicznością. Mamy sześć punktów po trzech meczach i wracamy do gry o medal. Wygrana z zespołem z Lubawy, oznaczać mogła tytuł mistrzowski i zdobycie złota. Niestety, ta sztuka nie udaje się i mimo przewagi opuszczamy parkiet pokonani 0:1 z niewielkimi szansami na końcowy sukces. Ostatnie spotkanie z zespołem z Iławy wygrywamy pewnie 4:0 i czekamy na ostatnie spotkanie, które zadecyduje o tym czy będziemy wicemistrzami czy być może zakończymy zmagania wojewódzkie z brązowym medalem.
W tym spotkaniu Węgorzewo zremisowało z Lubawą 1:1 co oznaczało dla zespołu znad Węgorapy awans na trzecią pozycję a dla Lubawy mistrzostwo województwa. My zostajemy na drugim miejscu, zadowoleni z dobrze wykonanego zadania i srebrnego medalu finału wojewódzkiego.
Reprezentacja LUKS Sport z Kulturą ZSO Wydminy podczas finału wojewódzkiego w Jezioranach: Dominik Romanowski, Bartosz Rolnik, Dawid Waleriański, Kacper Grześkowicz, Adam Słuchocki, Marcel Konopoko, Kacper Kisiel, Dawid Wójcik i Szymon Siłkowski. W eliminacjach i turnieju półfinałowym mogliśmy również obserwować poczynania innych wychowanków LUKS ZSO Wydminy: Krystiana Kuźmińskego, Olafa Naszkiewicza, Piotrka Pośrednika i Olafa Samsela

Dofinansowanie udziału młodych sportowców we współzawodnictwie sportowym, odbyło się ze środków przeznaczonych m.in. przez Gminę Wydminy.

Marek Ostrowski

{gallery}2019/Sport/11{/gallery}

Przewiń do góry