Uroczyste Obchody Święta Policji.

O godzinie 13:00 w sali konferencyjnej Zamku w Rynie odbyły się uroczyste obchody Święta Policji.

W tym szczególnym dniu policjantom towarzyszyli licznie zaproszeni goście – burmistrzowie, wójtowie,  przedstawiciele duchowieństwa, prokurator rejonowy,  przedstawiciele lokalnych samorządów, służb mundurowych, oraz innych podmiotów którzy na co dzień współpracują z Policją na rzecz poprawy bezpieczeństwa. Na sali obecni też byli członkowie rodzin awansowanych funkcjonariuszy.

Podczas uroczystości Komendant Wojewódzki Policji w Olsztynie insp. Tomasz Klimek  oraz Komendant Powiatowy Policji w Giżycku mł.insp. Przemysław Rawa  wręczyli akty mianowania na wyższy stopień służbowy. W tym roku awansowanych na wyższy stopień było 25 policjantów. Natomiast Brązową Odznakę Zasłużony Policjant otrzymał nadkom. Damian Drwal.

W trakcie uroczystości zgromadzeni goście składali podziękowania za ciężką, bardzo wymagającą i odpowiedzialną służbę. Wójt Gminy Wydminy Radosław Król, który reprezentował naszą gminę podczas uroczystości, wręczył podziękowania dla dwóch dzielnicowych mł. asp. Karola Romanowicza, mł.asp. Roberta Grzegorczuka za pomoc i współpracę na rzecz mieszkańców gminy oraz złożył podziękowania na ręce  Kierownika Ogniwa Ruchu Drogowego asp. Mariusza Lis za współpracę i zabezpieczenie zdarzeń drogowych i kolejowych, które miały miejsce w gminie.

 

 

{gallery}2017/inne/08{/gallery}

Przewiń do góry