VI Turniej Orlika O Puchar Premiera RP

VI Turniej Orlika O Puchar Premiera RP rozpoczął się na wydmińskim Orliku w ostatni weekend. Osiem zespołów chłopców rywalizowało w dwóch kategoriach wiekowych o prawo awansu do eliminacji wojewódzkich.

Młodzi piłkarze uczniowskiego klubu Sport z Kulturą ZSO Wydminy, w piątkowe popołudnie otrzymali komplety sportowe w ramach projektu rozwijania pasji dzieci i młodzieży. Program realizowany przy współudziale samorządu lokalnego, szkoły, rodziców i sponsorów prywatnych dodał energii w turnieju organizowanym dzień później na wydmińskim Orliku. Wychowankowie LUKS-u, awansowali do kolejnej fazy ogólnopolskiego turnieju w obu kategoriach wiekowych U – 13 i U – 11.
  W sobotnich (12.09.2015) eliminacjach wystąpiło łącznie osiem zespołów, po cztery w kategorii 2002-2003 i 2004-2005. Mecze rozegrano w systemie każdy z każdym a prawo gry w kolejnych etapach zapewniły sobie zespoły reprezentujące miejscowy UKS. Rywalizacja przebiegała w przyjaznej atmosferze a zgromadzeni tego dnia kibice byli zadowoleni z gry młodych adeptów piłki nożnej.
Wyniki meczów w starszej kategorii wiekowej U – 13:

LUKS Sport z Kulturą ZSO Wydminy A 4 : 0 LUKS Sport z Kulturą ZSO Wydminy B
ZS Gawliki Wielkie 1 : 0 FC Wydminy
LUKS Sport z Kulturą ZSO Wydminy A 1 : 0 ZS Gawliki Wielkie
LUKS Sport z Kulturą ZSO Wydminy B 3 : 1 FC Wydminy
LUKS Sport z Kulturą ZSO Wydminy A 4 : 0 FC Wydminy
LUKS Sport z Kulturą ZSO Wydminy B 0 : 1 ZS Gawliki Wielkie

 
Wyniki meczów w młodszej kategorii wiekowej U – 11:

LUKS Sport z Kulturą ZSO Wydminy A 5 : 3 LUKS Sport z Kulturą ZSO Wydminy B
ZS Gawliki Wielkie 3 : 0 Ekipa Red Bull
LUKS Sport z Kulturą ZSO Wydminy A 2 : 0 ZS Gawliki Wielkie
LUKS Sport z Kulturą ZSO Wydminy B 3 : 0 Ekipa Red Bull
LUKS Sport z Kulturą ZSO Wydminy A 3 : 0 Ekipa Red Bull
LUKS Sport z Kulturą ZSO Wydminy B 0 : 3 ZS Gawliki Wielkie

Organizatorzy turnieju, przy współudziale Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz Fundacji PZU i firmy Orlen; mieli możliwość wręczenia wszystkim uczestnikom pamiątkowych dyplomów oraz opasek odblaskowych, które będą wykorzystywane przez dzieci i młodzież m.in. w drodze na i z treningów. Wszyscy trenerzy i opiekunowie zespołów biorących udział w rozgrywkach otrzymali pamiątkowe koszulki, które wręczyła przedstawicielka samorządu lokalnego p. Alina Romanowicz – Sekretarz Gminy Wydminy.
 

Ewelina i Marek Ostrowscy
Zdjęcia – Ewelina Ostrowska, Marek Ostrowski
{gallery}sport/6_orlik{/gallery}
Przewiń do góry