W Wydminach powstanie Dzienny Dom Pobytu Senior-WIGOR

Premier Ewa Kopacz i Minister Pracy i Polityki Społecznej Władysław Kosiniak-Kamysz wręczyli w środę w Warszawie dla Wójta Gminy Wydminy Radosława Króla promesę na utworzenie w Wydminach Dziennego Domu Pobytu Senior-WIGOR.

Uroczystości nadania samorządom promesy odbyły się przed kancelarią Prezesa Rady Ministrów w Warszawie. 119 samorządów z całej Polski otrzymało dofinansowanie na pomoc dla seniorów. Na piątym miejscu generalnej klasyfikacji punktowej znalazła się Gmina Wydminy, która otrzymała wsparcie finansowe na utworzenie Dziennego Domu Pobytu Senior-Wigor  w wysokości blisko 177 tysięcy złotych (poza naszą gminą w województwie warmińsko-mazurskim powstaną jeszcze tylko cztery tego typu placówki). Poza samorządowcami w spotkaniu udział wzięli także Ambasadorzy programu: Wirginia Szmyt, czyli DJ Wika, Antoni Huczyński, znany jako „Dziarski Dziadek” oraz Gabriela Haczyk, biegaczka.

W Domu Senior-Wigor mieszkańcy gminy Wydminy w wieku 60+, będą mogli skorzystać z ciekawych zajęć przystosowanych do ich potrzeb. Spotkania w gronie rówieśników i specjalistów, wypełnione będą ćwiczeniami i relaksem.

{gallery}projekty/senior_wigor{/gallery}

Przewiń do góry