Wakacyjny eko-konkurs w ramach kampanii edukacyjnej „Pamiętajmy o jeziorach”

Region Wielkich Jezior Mazurskich należy do najpiękniejszych krain w Polsce. Sprawia to urozmaicony krajobraz polodowcowy z licznymi jeziorami, lasami, mokradłami,  w które wplatają się pełne uroku pola i łąki. Różnorodność krajobrazu oraz bogactwo przyrody wyróżniają ten region na tle pozostałych zakątków nie tylko naszego kraju, ale też Europy i świata.

Okres wakacji to czas wypoczynku, kiedy częściej i intensywniej korzystamy z uroków jezior i lasów. Wypoczywając na łonie natury musimy pamiętać, że naszym obowiązkiem jest to bogactwo chronić, dbać o nie, aby ocalić dla przyszłych pokoleń. Wypoczywajmy, ale w zgodzie w przyrodą. Dbajmy o czystość naszych pięknych i niepowtarzalnych mazurskich jezior. 

Już po raz kolejny Mazurskie Centrum Edukacji Ekologicznej w Giżycku działające przy Fundacji Ochrony Wielkich Jezior Mazurskich zaprasza serdecznie wszystkich mieszkańców Regionu Wielkich Jezior Mazurskich oraz turystów tu wypoczywających do udziału w wakacyjnym eko-konkursie wiedzy przyrodniczej i ekologicznej, organizowanym ramach kampanii informacyjno-edukacyjnej pod hasłem „Pamiętajmy o jeziorach”. 

Zapraszamy do udziału w konkursie!

Więcej na: http://www.jeziora.com.pl/  

 

Przewiń do góry