WielkaNocny Turniej Piłki Nożnej Mężczyzn w Gawlikach Wielkich. Udany debiut w ekstremalnych warunkach.

27 marca w Gawlikach Wielkich odbył się I WielkaNocny Turniej Piłki Nożnej Mężczyzn. Inicjatorką tego wydarzenia była Beata Pokrzywińska-Osior, animatorka na tamtejszym obiekcie orlik. Pogoda nie rozpieszczała uczestników tej debiutującej imprezy. Deszcz lał, wiatr hulał, a termometr z trudem unosił się na granicę dodatnich temperatur.

 

Turniej rozpoczął się o godzinie 19:00. Uroczystego otwarcia dokonała przewodnicząca Rady Gminy Wydminy Grażyna Plato. Towarzyszył jej Wójt Gminy Wydminy Radosław Król.

W  nocnych rozgrywkach udział wzięły cztery drużyny. Gawlik Arena, Dzikie Guźce Gawliki Wielkie, Mazur Wydminy i Piętki z Gminy Kalinowo. Grano systemem „każdy z każdym”. Kolejnym spotkaniom towarzyszyła coraz gorętsza atmosfera. W ostatniej kolejce odbyły się dwa decydujące mecze. Mazur Wydminy grał z Piętkami o pierwsze miejsce, natomiast dwa zespoły z Gawlików Wielkich rywalizowały o miejsce trzecie. W zdecydowanie najlepszym spotkaniu tego turnieju Piętki okazały się minimalnie lepsze od zespołu z Wydmin, wygrywając 5:4. Warto wspomnieć, że w szeregach Mazura Wydminy grała Magda Bakun – jedyna kobieta w całym turnieju. W derbowym pojedynku gospodarzy lepszy okazał się zespół Gawlik Arena, wygrywając z Guźcami 3:1. 

Klasyfikacja końcowa:

1. Piętki

2. Mazur Wydminy

3. Gawlik Arena

4. Dzikie Guźce

Wyróżnienia indywidualne trafiły do Piotra Galickiego z Piętek, Mateusza Butyłowa z Mazura Wydminy, Adama Hańczaryka z Dzikich Guźców i Michała Żebrowskiego z Gawlik Arena.

Rozgrywki zakończyły się ok. 22:30. Puchary ufundowane przez Urząd Gminy Wydminy wręczyły panie Grażyna Plato i Beata Pokrzywińska-Osior.

„Chciałam podziękować wszystkim za świetną postawę i te fajne, piłkarskie emocje. Obiecuję , że na następny turniej zamówimy zdecydowanie lepszą pogodę”. – podsumowała animatorka na boisku orlik w Gawlikach Wielkich Beata Pokrzywińska-Osior.

{gallery}sport/turniej_wielkanocny{/gallery}

Przewiń do góry