Wielki Czwartek Świętem Naszych Kapłanów

Triduum Paschalne w diecezji ełckiej rozpoczęło się uroczystą Mszą Krzyżma Świętego. To szczególne nabożeństwo uważa się za jeden z głównych przejawów pełni kapłaństwa Biskupa i znak Jego ścisłej łączności z kapłanami – uroczyste nabożeństwo było okazją dla wszystkich księży z całej naszej diecezji do odnowienia przyrzeczeń kapłańskich.

 

Podczas homilii Biskup podziękował duszpasterzom za ich posługę oraz nawiązywał do posłuszeństwa Chrystusowi. Mówił, że są reprezentantami Syna Bożego w czasie Mszy św. i nie ranga kościoła, w którym służą, ale wręcz przeciwnie – świętość osoby konsekrowanej, oddana praca i skromność pociągną za sobą tłumy wiernych do Chrystusa, źródła nadziei. Jego Ekscelencja pięknie nawiązał też do przykładu Maryi – prostej, ubogiej Kobiety, ale tak ważnej w oczach Boga, że wybrał Ją na Matkę Odkupiciela.

Nie zabrakło także życzeń składanych przez różne delegacje. Jedną z nich byli samorządowcy pełniący funkcje na terenie diecezji ełckiej: Wójt Gminy Wydminy Pan Radosław Król, Zastępca Wójta Pani Maria Dolecka, Prezydent Miasta Ełku Pan Tomasz Andrukiewicz i Sekretarz Miasta Ełku Pan Marcin Radziwiłowicz, w imieniu których przemawiał Wójt Gminy Wydminy. Niewątpliwie jest to zaszczyt dla całej naszej gminy. Przed opuszczeniem katedry przedstawiciele ełckich parafii otrzymali Kanonizacyjną Iskrę Miłosierdzia – lampion z Ogniem Miłosierdzia płonącym w Łagiewnikach. Ta symboliczna iskra ma  za zadanie ułatwić wiernym duchową łączność z Watykanem i uczestnikami kanonizacyjnej Mszy świętej.
{gallery}kultura/dzien_kaplanstwa{/gallery}

Przewiń do góry